Zapraszamy chętnych wystawców: kupców, twórców...
 • Najlepsi policyjni ratownicy na Śląsku pełnią służbę w Żorach

  Blisko 9 lat temu wstąpili w policyjne szeregi – z wykształcenia magister wychowania fizycznego i etnolog, którzy mogą być chlubą śląskich mundurowych. Pod koniec ubiegłego tygodnia zwyciężyli w Wojewódzkich Eliminacjach do VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Niebawem będą reprezentowali nasz garnizon na zawodach ogólnopolskich, do których intensywnie się przygotowują.

 • To ważna informacja dla kierowców. Od poniedziałku, 27 maja od godz. 6:00 będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu na ul. Szerokiej w Żorach (Śródmieście).

  W Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach dużo się dzieje...
 • Bez tablic rejestracyjnych za to z ponad dwoma promilami

  Policjanci z żorskiej drogówki udaremnili wczoraj dalszą jazdę pijanemu motorowerzyście. Kierowca jednośladu na przestępstwie został przyłapany w rejonie ulicy Górniczej. Z ponad 2 promilami kierował pojazdem bez tablic rejestracyjnych.

 • Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych rozpoczyna kampanię prewencyjną skierowaną do dzieci

  W związku z nadchodzącym Międzynarodowym Dniem Dziecka Zaginionego, Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji publikuje film edukacyjny skierowany do dzieci, którego celem jest m.in. wskazanie jak chronić się przed uprowadzeniem. Kampania edukacyjna opracowana została wspólnie z organizacją Amber Alert Europe oraz ekspertami policyjnymi z całej Europy.

 • 7 czerwca o godz. 18:00 zapraszamy na wernisaż wystawy KOBIETA żorskiej artystki Małgorzaty Hanslik.

  Wystawa w Galerii Na Piętrze od czerwca do sierpnia br. Wstęp wolny.

  Ostrzeżenie meteo

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega, że na terenie województwa śląskiego mogą wystąpić burze z intensywnymi opadami deszczu.

  My uczniowie Zespołu Szkół imienia Karola Miarki w...
  Zapraszamy na majowy festyn w dzielnicy Rój. W...
 • Zwierzęta mają swoje prawa, a właściciele obowiązki. W Dzień Praw Zwierząt o jednych i drugich

  W ubiegłym roku weszła w życie znowelizowana ustawa o ochronie zwierząt. Przewiduje ona m.in. surowsze kary za znęcanie się nad zwierzętami, czy obligatoryjny obowiązek orzekania przez sądy nawiązek wobec sprawców takich czynów. Na konta wskazanych organizacji, realizujących cele związane z ochroną zwierząt jednorazowo może teraz trafiać od tysiąca do 100 tys. złotych, a sprawcy mogą obejmowani być nawet 15-letnim zakazem posiadania zwierząt.

 • Kradł alkohol, szczoteczki do zębów, perfumy i... jajka z niespodzianką

  Przez kilka miesięcy utrzymywał się z kradzieży, których dokonywał od września ubiegłego roku w popularnych sieciówkach na terenie Żor. Straty spowodowane przez złodzieja łącznie oszacowane zostały na blisko 4 tysiące złotych. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty, a prokurator oddał go pod dozór policji.

 • Wtargnął do mieszkania "z drzwiami" i ukradł telefon

  Kryminalni zatrzymali 29-latka, który przedwczoraj naruszył mir domowy mieszkańca Żor i ukradł mu telefon. Sprawca najpierw wszczął awanturę przed drzwiami prowadzącymi do mieszkania pokrzywdzonego, a chwilę póżniej zbiegł ze skradzionym łupem zanim na miejsce przybył patrol. 29-latek usłyszał już zarzuty, grozi mu do 5 lat więzienia.

 • Lekcje, które uczą i bawią...

  Podczas wczorajszego spotkania poświęconego bezpieczeństwu najmłodszych w czasie nadchodzących wakacji letnich, policjantka z Żor zapytała najmłodszych, co wiedzą na temat policyjnej służby. Przedszkolaki nie tylko wykazały się sporą wiedzą, ale i kreatywnością przy udzielaniu odpowiedzi na pytania, będące dla nich zaskoczeniem. Forma rozmów z maluchami, jaką wybrała policjantka, pozwoliła przekazać im w ciekawy sposób cenne porady, jednocześnie stanowiąc dobrą i pouczającą zabawę.

 • 317. Święto Ogniowe

  W tym roku już po raz 317. obchodziliśmy w Żorach unikatowe Święto Ogniowe! To niezwykła tradycja związana z historią naszego miasta, której geneza sięga tragicznego w skutkach pożaru Żor z...

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega, że na terenie województwa śląskiego mogą wystąpić intensywne opady deszczu z burzami.

  Wystawa "Eko Cuda" Od 20.05.2019 do 03.06.2019 w...
 • Nie udzieliła pierwszeństwa i doprowadziła do stłuczki

  Wczoraj w rejonie skrzyżowania ulicy Katowickiej z Mikołowską doszło do zdarzenia drogowego, w którym ucierpiała 38-letnia mieszkanka Orzesza. Jak ustalili policjanci kobieta nie udzieliła pierwszeństwa innemu, prawidłowo jadącemu pojazdowi i doprowadziła do zderzenia z nim. Zarówno kierująca peugeotem, jak i kierowca forda byli trzeźwi.

 • Uważajcie na oszustów internetowych, kolejną ofiarą mieszkanka Żor

  SMS z informacją o oczekującej przesyłce z jednej strony zdziwił 22-latkę, a z drugiej wzbudził ciekawość. Kliknęła w podany link, odpowiedziała na pięć pytań, wygrała telefon... a potem straciła pieniądze z konta. Oszuści internetowi zaatakowali używając linku prowadzącego do fałszywej strony płatności.

 • Tikkurila grunt i emalia gruntująca to jedne z najlepszych produktów tego typu, jakie można dostać na obecnym rynku z artykułami malarskimi. Sprawdzają się one podczas malowania tzw. surowego podłoża. Chodzi o powierzchnię, która nie jest pokryta żadną farbą ani środkiem zabezpieczającym. Należy jednak pamiętać, że przez nałożeniem Tikkurila Optiva Primer lub innej farby o właściwościach gruntujących, trzeba zadbać o odpowiednie przygotowanie obszaru, na jaki ma zostać nią pomalowany. Co więcej, warto kupić dobry grunt pod tynk, ponieważ tylko wtedy otrzymuje się gwarancję odczucia maksymalnej satysfakcji. Grunt Tikkurila to jeden z najczęściej kupowanych przez konsumentów w Polsce oraz poza jej granicami. Z powodzeniem może być on nazywany produktem premium wśród artykułów malarskich tego typu. Jego cechami charakterystycznymi jest podwyższona odporność na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych oraz wysoka trwałość.

  Czy Tikkurila grunt to produkt wart uwagi?

  Tikkurila grunt uchodzi za jeden z lepszych produktów służących do gruntowania powierzchni przed położeniem na nie farby. Dzięki właściwościom omawianego gruntu jest on uznany za taki, którego z powodzenim można używać w profesjonalnej formie. Jego trwałość oraz możliwość występowania w roli perfekcyjnej bazy pod inne prace remontowe są doceniane przez tysiące osób na świecie. Marka Tikkurila to przykład przedsiębiorstwa zdającego sobie sprawę z tego, jak ważne jest nieustanne wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom klientów. Firma doskonale wie, że kluczem do sukcesu jest ciągłe odnajdywanie coraz to ciekawszych i bardziej innowacyjnych rozwiązań.

  Warto wiedzieć, ze Tikkurila grunt sprawdzi się podczas:

  • profesjonalnego gruntowania ścian elewacyjnych budynków,
  • przygotowywania elementów stalowych, aluminiowych i drewnianych do dalszych etapów remontu,
  • gruntowania podłoży ocynkowanych,
  • grunt alkidowy sprawdzi się w przypadku powierzchni alkidowych.

  Liczba dostępnych rozwiązań jest na tyle duża, że łatwo można się wśród nich pogubić. To właśnie dlatego dobry rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z profesjonalnej porady eksperta. Dzięki jego opinii można zauważyć nowe opcje i dostrzec niewidziane dotąd przez siebie możliwości.

  Jeśli zastanawiasz się gdzie szukać wykwalifikowanych specjalistów, których można obdarzyć konsumenckim zaufaniem, to polecamy wybranie się na ulicę Franciszka Klimczaka 13 (Wilanów) w Warszawie. Mieści się tam Studio Farb Pigmentologia, a zatrudniony w sklepie personel służy wsparciem wszystkim interesantom. Dzięki dobrze zaopatrzonemu magazynowi można łatwo odnaleźć najlepszą propozycję na każdego klienta, Wystarczy odrobina zaangażowania i determinacji w dążeniu do celu.

  Grunt Tikkurila — przegląd ciekawych propozycji

  Warto zwrócić uwagę na kilka opcji pochodzących z oferty znanej marki Tikkurila. Na przykład farba gruntująca Otex Akva to przykład szybkoschnącego produktu o właściwościach poprawiających przyczepność nawierzchniowych farb. Otex Akva doskonale sprawdzi się w kontakcie z powierzchniami uznawanymi za generujące spore problemy.

  Inną ciekawostką jest Tikkurila Aqua Primer, czyli wodorozcieńczalna farba podkładowa dedykowana do gruntowania drewna i tworzyw drewnopodobnych. Warto także rozważyć kupno antykorozyjnej farby Tikkurila Everal Corrostop. Produkt skutecznie zapobiega korodowaniu elementów wykonanych z metalu i stali. Nie trudno zauważyć, że liczba dostępnych opcji jest wysoce imponująca.

  Tikkurila grunt i emalia gruntująca

 • Mundurowi z Żor najlepsi w policyjnym ratownictwie na Śląsku

  Mł.asp. Mikołaj Widenka i sierż.szt. Mariusz Małek wywalczyli zaszczytne I miejsce w Wojewódzkich Eliminacjach do VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Już niebawem, pod koniec maja br, będą reprezentowali nasz garnizon w zawodach ogólnopolskich. To nie pierwszy raz, gdy policjanci z Żor zajmują w tych zawodach tak wysokie lokaty. Serdecznie gratulujemy!