Już w najbliższy czwartek na żorskim rynku odbędzie się pierwsza w tym roku akcja krwiodawstwa. To okazja, by oddać bezcenną krew i uratować komuś życie!

Akcja oddawania krwi odbędzie się w czwartek, 28 lutego w godzinach od 10:00 – 16:00 w specjalnym autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu, który stanie na rynku w Żorach.

Przypomnijmy, że krew może oddać każdy chętny w wieku od 18 - 65 lat, o wadze nie mniejszej niż 50 kg. Dawca krwi powinien być wypoczęty, w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić około 2 l płynów, a przed oddaniem krwi zjeść lekki posiłek. Należy także ograniczyć palenie papierosów, nie pić alkoholu, również w dniu poprzedzającym oddanie krwi oraz być zdrowym tj. nie mieć objawów przeziębienia czy innych chorób. Zgłaszający się do oddania krwi powinien zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL.

Akcja krwiodawstwa


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.