Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żory

Trzy osoby ranne to bilans wczorajszego wypadku, do którego doszło na żorskim odcinku popularnej "Wiślanki". Do szpitala trafiły dwie kobiety w wieku 21 i 27 lat, a także 46-letni mężczyzna. Na szczęście nikt nie ucierpiał w poważny sposób, a poszkodowani po udzieleniu pomocy medycznej wrócili do miejsca zamieszkania.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 16.30 na lewym pasie DK-81, w kierunku Wisły. Jak wstępnie ustalili policjanci kierująca oplem 23-letnia mieszkanka Żor nie zachowała należytej ostrożności i podczas zmiany pasa ruchu zajechała drogę prawidłowo jadącej daewoo 22-mieszkance Mikołowa. Młodsza z kobiet chcąc uniknąć zderzenia odbiła kierownicę w prawo, po czym uderzyła w krawężnik, przejechała przez pas zieleni i wjeżdżając na przeciwległy pas ruchu zderzyła się z volkwagenem.

W wyniku zdarzenia trzy osoby trafiły z obrażeniami do szpitala. 22-latka poruszająca się daewoo, 28-letnia gliwiczanka kierująca volkswagenem oraz 46-letni pasażer daewoo, pozostałym uczestnikom zdarzenia nic się nie stało.

Policjanci ustalili również, że wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu były trzeźwe, a poszkodowani po udzieleniu pomocy lekarskiej wrócili do domu.