Dzisiaj w samo południe pod Pomnikiem Policjantów i Oficerów Wojska Polskiego zamordowanych na Wschodzie, dla upamiętnienia tragicznych wydarzeń sprzed 79 lat odbyło się uroczyste złożenie kwiatów. Uczestniczył w nim I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Żorach mł.insp. Jacek Stelmach. Dzień 13 kwietnia obchodzony jest co roku jako Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej i co roku urzędnicy, radni oraz przedstawiciele miejskich instytucji oddają hołd jej ofiarom.

"Kwiecień 1940 roku, ponad 21 tysięcy polskich oficerów, duchownych, urzędników, policjantów, funkcjonariuszy straży granicznej i służby więziennej zostaje zgładzonych bez procesów i wyroków w lasach Katynia, Charkowa, Starobielska i innych znanych i mniej znanych miejscowości (...)" dla upamiętnienia tych tragicznych wydarzeń sprzed blisko 80 lat, co roku pod pomnikiem pomordowanych, strzeżonym poczas uroczystości przez wartę honorową funkcjonariuszy policji, licznie gromadzą się przedstawiciele urzędów, instytucji i organizacji, by wysłuchać apelu poległych i złożyć wiązanki kwiatów.

  • Wiceprezydent miasta <a href=Żory i przedwodniczący rady miasta, w tle zastępca komendanta miejskiego policji w Żorach przed pomnikiem ofiar zbrodni katyńskiej" />
  • Wiceprezydent miasta żory i przewodniczący rady miasta przed pomnikiem ofiar zbrodni katyńskiej
  • Poczet sztandarowy komendy miejskiej policji w żorach przed pomnikiem ofiar zbrodni katyńskiej