Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żory

O bezpieczeństwie podczas wakacji rozmawiali dzisiaj z dziećmi policjanci z żorskiej drogówki. Z wizytą zawitali do miejscowego parku rozrywki, gdzie organizowane są półkolonie letnie. Tematem przewodnim spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo najmłodszych w ruchu drogowym.

Policjanci z żorskiej drogówki odwiedzili dzisiaj przed południem półkolonistów korzystających z zorganizowanej formy wypoczynku w Parku Rozrywki Twinpigs. Mundurowi tradycyjnie przypomnieli uczestnikom spotkania o najważniejszych zasadach poruszania się w rejonie dróg, a następnie zaprezentowali sposób, w jaki dzieci powinny pokonywać przejścia dla pieszych. Jak zwykle także zachęcali najmłodszych do noszenia odblaskowych elementów, szczególnie, gdy poruszają się po zmroku w terenie niezabudowanym. Przypomnieli również o konieczności używania fotelików, siedzisk i pasów bezpieczeństwa podczas podróży. Przy okazji wizyty stróżów prawa 60-cio osobowa grupa dzieci w wieku od 5-12 lat miała możliwość zobaczyć radiowóz i jego wyposażenie, porozmawiać z policjantami o ich służbie i uzyskać cenne porady na temat ogólnego bezpieczeństwa i unikania zagrożeń.

  • Policjant pozuje do zdjęcia z półkolonistami
  • Dzieci oglądają radiowóz
  • Dzieci oglądają radiowóz

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.