Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żory

1000 złotych grzywny za nieco ponad 10 litrów paliwa zapłaci 48-letni mieszkaniec Żor, którego w centrum miasta zatrzymali wczoraj żorscy policjanci. Mężczyzna po tym jak zatankował do kanistra benzynę i ruszył z nim pieszo ulicami Żor został rozpoznany przez stróżów prawa. Aby namierzyć złodzieja wystarczyło zgłoszenie pracowników stacji paliw i jego dokładny opis.

Wczoraj przed 16.00 policjanci interweniowali na stacji paliw, gdzie jeden z klientów zatankował do kanistra paliwo i nie płacąc za nie ruszył pieszo w kierunku centrum Żor. Kiedy zakończyli interwencję, podczas której wysłuchali relacji zgłaszającej na temat zdarzenia oraz poprosili o zabezpieczenie monitoringu, wrócili do patrolowania miasta. W pewnym momencie na rynku zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podanemu przez pracowników stacji, podeszli do niego i wylegitymowali go. Okazał się nim 48-letni mieszkaniec Żor, który przyznał się do kradzieży paliwa, a potem wyraził skruchę.

48-latek nie powiedział jednak policjantom dlaczego ukradł paliwo, wyjaśnił natomiast, że kanister oddał przypadkowo napotkanemu po drodze mężczyźnie... potem poprosił o ukaranie go grzywną w wysokości tysiąca złotych bez przeprowadzania rozprawy i zobowiązał się do zapłaty za skradzioną benzynę.