Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żory

Wczoraj wieczorem policjanci z Żor przerwali zgromadzenie fanów tuningowanych samochodów i nie dopuścili do nielegalnych wyścigów. Nałożyli 11 mandatów karnych na łączną kwotę 1 800 złotych. Zatrzymali też 5 dowodów rejestracyjnych i jedno prawo jazdy.

Są zabronione przez prawo, stwarzają zagrożenie, a pomimo to nadal mają spore grono zwolenników – nielegalne wyścigi, takie jak te, które miały się odbyć wczoraj, późnym wieczorem w Żorach. Na szczęście miejscowi policjanci zdobyli wcześniej informację i w samą porę pojawili się ku niezadowoleniu uczestników zgromadzenia.

Stróże prawa na ulicę Francuską, gdzie na nielegalne wyścigi oczekiwało kilkudziesięciu fanów przybyli ok. 19.00 i w ramach podjętej kontroli nałożyli 11 mandatów karnych na łączną kwotę 1 800 złotych. Zatrzymali też 5 dowodów rejestracyjnych i jedno prawo jazdy, a także sporządzili wniosek do sądu przeciwko jednemu z uczestników zlotu.

Policjanci pod lupę wzięli głównie stan techniczny i wyposażenie pojazdów.          

Interwencję wobec uczestników nielegalnego zgromadzenia, które miało się zakończyć niebezpieczną zabawą przeprowadzili policjanci z żorskiej drogówki, kryminalni i mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej.