Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żory

Najpierw obserwowali dom. Wtargnęli na posesję i pomimo, że strzegł jej owczarek niemiecki ukradli lamborghini. Policjanci odnaleźli łup na terenie Jastrzębia-Zdroju, namierzyli też i zatrzymali dwóch sprawców kradzieży.

Dwaj mężczyźni w wieku 44 i 53 lat usłyszeli zarzuty za kradzież lamborghini, której dopuścili się pod koniec września br. Dzięki przekazanemu przez właścicieli posesji monitoringowi śledczy ustalili jak dokładnie doszło do tego przestępstwa.

W środku dnia złodzieje „zaczaili się” przed domem i z ukrycia obserwowali jego obejście. Kiedy nadarzył się odpowiedni moment postanowili wejść na teren posesji i dokonać kradzieży.

Domu pilnował jednak owczarek niemiecki, którego uwagę, bawiąc się z nim, odwrócił jeden ze sprawców. Drugi w tym czasie wyjechał przez furtkę wartą blisko 4 tys. złotych kosiarką.

Pomimo, że sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia mundurowi wpadli na ich trop i dotarli do Jastrzębia-Zdroju, gdzie złodzieje ukryli nie tylko skradzioną kosiarkę lamborghini, ale i drugą, również pochodzącą z przestępstwa. Kilka dni później zatrzymali też obu sprawców i rozliczyli ich z bezprawnej działalności. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży, grozi im teraz do 5 lat więzienia.