Podwójne drugie miejsce na międzynarodowym festiwalu International Digi - Art Festiwal – Competition Holy Land, organizowanym w Izraelu wytańczyły członkinie Dziecięcego Zespołu Tanecznego „Wesołe Nutki” z Żor.

Występy młodych tancerek z żorskiego zespołu w ramach festiwalu online oceniała międzynarodowa komisja z Izraela, Portugalii, Anglii oraz Polski. Grupa Wesołe Nutki III w inscenizacji tanecznej - taniec „Pocahontas” zdobyła II miejsce. Grupa młodzieżowa WN Dance zaprezentowała taniec współczesny „Ciężar słów” i również otrzymała za swój występ II miejsce.

Wesołe Nutki zostały docenione przez organizatorów i zostały zaproszone na kolejne międzynarodowe festiwale online do Włoch i Izraela. To wielki sukces i duże wyróżnienie dla żorskich tancerek. Komisja doceniła również instruktorów, którzy otrzymali podziękowania za wkład w rozwój krajowej kultury, za pracę z młodzieżą i ich promocję na scenie międzynarodowej.

Gratulujemy utalentowanym i zdolnym tancerkom, ich instruktorom i rodzicom międzynarodowych sukcesów!

Fotografie przedstawiają dwie grupy taneczne należące do zespołu Wesołe Nutki podczas występu oraz dyplomy otrzymane przez członkinie Dziecięcego Zespołu Tanecznego „Wesołe Nutki” z Żor