Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żory

Mariola Wilczek - tegoroczna żorska Lady D. - pomimo swojej choroby jest aktywna zawodowo i niesie pomoc potrzebującym. Wręczenie honorowego wyróżnienia odbyło się 10 czerwca w siedzibie Urzędu Miasta Żory.

Konkurs Lady D. Województwa Śląskiego im. Krystyny Bochenek organizowany jest od 2002 roku z inicjatywy Senatora Marka Plury. Wyróżnienia są przyznawane paniom, które pomimo zmagania się z własną niepełnosprawnością wnoszą istotny wkład w różnych obszarach życia.

Mariola Wilczek, pomimo swojej choroby jest aktywna zawodowo i codziennie niesie pomoc potrzebującym. Pełni funkcję Zastępcy Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach oraz Dyrektora Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Prywatnie jest mężatką i matką czwórki dorosłych dzieci, zmagającą się ze stwardnieniem rozsianym.

W imieniu Kapituły Konkursu pamiątkowy dyplom oraz kwiaty wręczył Tomasz Jakubiec – doradca Senatora Marka Plury. Laureatka otrzymała również kwiaty i pamiątkowy grawerton z rąk Daniela Wawrzyczka, Zastępcy Prezydenta Miasta Żory, który podziękował jej za szlachetne serce i otwartość na drugiego człowieka oraz życzył zdrowia i siły do dalszych działań.

Na zdjęciach: Mariola Wilczek, Daniel Wawrzyczek oraz Tomasz Jakubiec