Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żory

45-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego został przyłapany przez żorskich mundurowych, gdy jechał „na podwójnym gazie”. Mężczyznę policjanci zauważyli pod sklepem monopolowym, gdy wsiadał do samochodu. Ich uwagę zwróciło zachowanie kierowcy, gdy spotkali go po raz drugi na drodze.

Wczoraj popołudniu policjanci z żorskiej drogówki zauważyli mężczyznę, który wyszedł ze sklepu monopolowego i wsiadł za kierownicę audi. Nie od razu zdecydowali się na przeprowadzenie kontroli, jednak w niedługim czasie, gdy spotkali się z nim ponownie na drodze.

Ich podejrzenie wzbudziło zachowanie kierowcy, który na widok radiowozu przyśpieszył i nienaturalnie skręcił w jedną z uliczek. Fakt ten oraz skojarzenie policjantów z okoliczności poprzedniego spotkania podpowiedziały im, aby sprawdzić stan trzeźwości kierowcy.

Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia policjantów, gdyż ten wykazał, że mężczyzna w wydychanym powietrzu miał blisko 1 promila alkoholu.

45-letni kierowca stracił już prawo jazdy, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.