Ze złamaniem ręki do szpitala trafiła żorzanka, która w miniony wtorek tuż po opuszczeniu cukierni została potrącona przez samochód dostawczy. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia i apelują o ostrożność na drogach.

W miniony wtorek, po godzinie 12.00 na ul. Szeptyckiego w Żorach doszło do potrącenia 40-latki, która tuż po opuszczeniu cukierni została uderzona przez cofający pojazd. Jak wstępnie ustalili policjanci, piesza nie zareagowała na okrzyki widzącej całe zdarzenie kobiety, która próbowała ją ostrzec przed niebezpieczeństwem. 30-letni kierujący samochodem dostawczym wykonując manewr cofania nie zauważył znajdującej się tuż przy tylnym zderzaku samochodu pieszej, którą potrącił. W następstwie tego zdarzenia piesza została zabrana do szpitala przez zespół pogotowia ratunkowego. Jak się później okazało doznała poważnego urazu.

Przypominamy, iż w myśl art. 23 ust. 3 Prawa o ruchu drogowym kierujący jest przede wszystkim zobowiązany ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu i zachować szczególną ostrożność, sprawdzić, czy wykonywany manewr nie spowoduje zagrożenia w ruchu drogowym lub jego utrudnienia a także upewnić się, czy za pojazdem nie znajduje się przeszkoda. Pamiętajmy również, iż w razie trudności w osobistym upewnieniu się kierujący jest obowiązany zapewnić sonie pomoc innej osoby.