Najpierw się włamał, by później pozakręcać grzejniki. Tak właśnie zachował się włamywacz, który wyłamał drzwi balkonowe, spenetrował wszystkie pomieszczenia, a potem wyszedł nie zabierając nic ze sobą. Jedyne co uczynił to wpłynął na obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem mieszkania.

Na jednym z żorskich osiedli doszło do włamania. Mieszkankę po wejściu do mieszkania uderzył chłód, a wszystkie rzeczy były powyrzucane z szafek. Włamywacz dostał się do mieszkania uszkadzając drzwi balkonowe, spenetrował całe mieszkanie, a gdy nic cennego nie znalazł, co mógłby zabrać ze sobą, to niesiony prawdopodobnie wyrzutami sumienia pozakręcał wszystkie grzejniki, aby nie narazić właścicielki mieszkania na dodatkowe koszty.

W chwili obecnej policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia sprawcy włamania.

 

Ta sytuacja, choć z pozoru z zabawnym epizodem powinna stanowić przestrogę, abyśmy zamykali mieszkania, nie trzymali pieniędzy w domu. Bądźmy również dobrymi sąsiadami i reagujmy, gdy ktoś pod nieobecność lokatorów usiłuje się do dostać do ich drzwi, bądź swoim zachowaniem wzbudza podejrzenia, że planuje popełnić przestępstwo.

 

Pamiętaj NIE REAGUJESZ – AKCEPTUJESZ!!!