Dziś w godzinach rannych na ulicy Minimalnej w Żorach doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych. 64-lenia mieszkanka Żor z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Teraz sprawą zajmie się sąd, a kierującemu prócz grzywny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności

W dniu dzisiejszym około godziny 7:00 na ul. Minimalnej w Żorach doszło do potrącenia pieszej na przejściu dla pieszych. Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen, 38-letni mieszkaniec powiatu jastrzębskiego nie zauważył pieszej i potrącił, gdy 64-latka schodziła już z przejścia dla pieszych.

Pomimo, iż na tym odcinku drogi występuje strefa ograniczonej prędkości do 40 km/h, to nie uchroniło to pieszej przed groźnymi urazami. Z obrażeniami głowy kobieta trafiła do szpitala. Kierujący i piesza okazali się trzeźwi. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 38-latkowi.

Teraz sprawą zajmie się sąd, a kierującemu prócz grzywny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Korzystając z okazji apelujemy do uczestników ruchu drogowego o większą koncentrację i wzajemne respektowanie praw. Do pieszych o stosowanie elementów odblaskowych po zmierzchu, gdyż z pewnością zwiększy to ich widoczność na drodze, a kierujących o dostosowanie prędkości do otaczających warunków drogowych.