Wczoraj około godziny 18:30 na ulicy Promiennej doszło do potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych. Kierujący samochodem 48-letni mieszkaniec Żor uciekł z miejsca zdarzenia. Dzięki relacji świadków i szybkiemu działaniu policjantówW środę około 18:30 policjanci zostali wezwani na ul. Promienną, gdzie przez samochód na oznakowanym przejściu potrącona została kobieta. Na miejscu okazało się, że kierujący potrącił 39-latkę na środku przejścia dla pieszych. Według dalszej relacji mężczyzna zatrzymał się i podniósł z ziemi pieszą, a później wsiadł do samochodu i oddalił się z miejsca. Świadkowie zdarzenia dobrze opisali pojazd oraz sprawcę, a policjanci niezwłocznie rozpoczęli jego poszukiwa

W środę około 18:30 policjanci zostali wezwani na ulicę Promienną, gdzie przez samochód na oznakowanym przejściu potrącona została kobieta. Na miejscu okazało się, że kierujący potrącił 39-latkę na środku przejścia dla pieszych. Według dalszej relacji mężczyzna zatrzymał się i podniósł z ziemi pieszą, a później wsiadł do samochodu i oddalił się z miejsca.

Świadkowie zdarzenia dobrze opisali pojazd oraz sprawcę, a policjanci niezwłocznie rozpoczęli jego poszukiwania. W wyniku szybkich działań po chwili odnaleźli na jednym z żorskich osiedli samochód oraz sprawcę potrącenia. Okazał się nim 48-letni mieszkaniec Żor. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Po przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że mężczyzna jest pijany. Wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. Na szczęście potrąconej kobiecie nie stało się nic groźnego, a na miejscu pomocy udzielił jej zespół pogotowia ratunkowego.

To nie była pierwsza sytuacja, kiedy 48-letni mężczyzna nietrzeźwy prowadził samochód. Kilka lat wcześniej stracił prawo jazdy za jazdę "na podwójnym gazie". Teraz sprawą zajmie się sąd, a mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny.