Nieustąpienie pierwszeństwa na skrzyżowaniu przyczyną zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. Z uwagi na wycieki płynów eksploatacyjnych na jezdnię przez około godzinę występowały utrudnienia w ruchu drogowym. Policjanci ukarali sprawcę mandatem karnym w wysokości 1020 złotych.

Do kolizji drogowej doszło wczoraj około godziny 16:00 na skrzyżowaniu ulicy Mikołowskiej z ulicą Leśną i Fabryczną. Kierujący motocyklem 20-letni mieszkaniec powiatu krapkowickiego skręcił w lewo z ulicy Leśnej w kierunku przejazdu kolejowego, kiedy znajdował się już prawidłowo na ulicy Mikołowskiej, uderzony został w bok motocykla przez obywatelkę Ukrainy, która volkswagenem skręcała również w kierunku centrum miasta. W wyniku zdarzenia motocykl przewrócił się, a na jednię wylały się płyny eksploatacyjne, które zanieczyściły powierzchnię drogi.
Choć zdarzenie wyglądało groźnie, to na szczęście nikomu nic się nie stało. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierująca została ukarana mandatem karnym w wysokości 1020 złotych.

  • Strażak kieruje wahadłowo ruchem drogowym
  • Zdarzenie drogowe z udziałem motocykla i samochodu osobowego
  • Policjant ocenia uszkodzenia motocykla