Policjanci z żorskiej drogówki prowadzą dziś akcję „Bezpieczny pieszy” - to działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu. Policjanci zwracają uwagę na właściwą relację pieszych i kierujących. W działaniach uczestniczy policyjny dron z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Dziś na terenie miasta prowadzona jest akcja pn. Bezpieczny pieszy. To kolejna edycja cyklicznych działań, których głównym celem jest zwrócenie uwagi na relację niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz zachowanie kierujących w relacji z pieszymi. Mundurowi zwracają uwagę nie tylko na kierujących, ale także pieszych i rowerzystów.

Do dzisiejszych działań zaangażowany został policyjny dron z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który „bacznym okiem” przygląda się relacji kierującym i pieszym, przede wszystkim w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych.

Pamiętajmy, iż bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzeganie przepisów i stosowanie się do zasad to podstawy drogowego bezpieczeństwa. Korzystając z dróg, nie możemy zapomnieć o właściwej koncentracji, wzajemnym szacunku i obserwacji sytuacji na drodze. Jako piesi używajmy elementów odblaskowych, dzięki nim stajemy się bardziej widoczni na drodze.

  • Na zdjęciu widać policyjny radiowóz oraz pojazd zatrzymany do kontroli, przy którym stoi umundurowany policjant ruchu drogowego.
  • Na zdjęciu widać policyjnego drona unoszącego się w powietrzu, a w tle drogę dwujezdniową i oznakowane przejście dla pieszych.
  • Na zdjęciu widać policyjnego drona, który przygotowany jest do startu, stoi na trawniku.
Ładowanie odtwarzacza...

Nagranie audio Audiodeskrypcja.m4a

Opis nagrania: Audiodeskrypcja filmu