Na terenie budynku dworca kolejowego odbyły się dziś targi, na których nie zabrakło również żorskich mundurowych. Profilaktyka to bardzo często współpraca i zaangażowanie wielu instytucji oraz wolontariuszy. Dzisiejszy dzień stał się też okazją do porozmawiania o bezpieczeństwie z dzielnicowym oraz policyjną akcją w ramach 7. Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ.

Dzisiaj w godzinach od 10:00 do 12:00 w trakcie organizowanych Targów Edukacji i Wolontariatu
na terenie dworca PKP w Żorach na zaproszenie Centrum Integracji Społecznej działającym przy Centrum Organizacji Pozarządowych nie zabrakło również stanowiska żorskich mundurowych.
W trakcie inicjatywy lokalna społeczność oraz przedstawiciele różnych organizacji mieli możliwość porozmawiania ze stróżami prawa o problemach i sposobach ich rozwiązania. Policjanci promowali również wśród uczestników możliwość wstąpienia w mundurowe szeregi. W ramach 7. Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ policjanci rozdawali elementy odblaskowe i rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym m.in. z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. To również od nas samych zależy bezpieczeństwo!


Zachęcamy również mieszkańców do korzystania z aplikacji Śląski Dzielnicowy, Moja Komenda i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.