„Czerwone nie, nie, nie. Ładnie stój. Zielone tak, tak, tak. Możesz przejść” to słowa refrenu projektu muzycznego zrealizowanego przez Noemi Lemańską oraz Komendę Miejską Policji w Jastrzębiu-Zdroju. Melodyjne brzmienie, profesjonalny teledysk i łatwy przekaz kierowany do użytkowników dróg, to przepis na przekazanie podstawowej wiedzy w łatwy i lekki sposób. Mamy nadzieję, że piosenka spodoba się dzieciom.

Dzieci, a szczególnie te, które po raz pierwszy przekraczają próg szkoły czy przedszkola, to wyjątkowa grupa. Mali odkrywcy mierzą się z zupełnie nowymi wyzwaniami, a przy tej okazji są bardzo ciekawi świata. Wszystko to sprawia, że muszą być przygotowani na radzenie sobie z wieloma trudnościami oraz zagrożeniami i znać zasady funkcjonowania poza domem. Jedne z nich, tę codzienną podróż do przedszkola będą pokonywać wraz z rodzicami, pozostała część z nich do szkoły, gdzie nie zawsze będą mogli iść w towarzystwie osoby dorosłej. Nauka zasad bezpieczeństwa tak małych dzieci nie należy do najłatwiejszych. Dzieci w tym wieku popełniają błędy i nie potrafią jeszcze dokładnie określić konsekwencji swoich działań. To dlatego tak istotne jest, aby już od najmłodszych lat przekazywać im wiedzę na temat świadomego dbania o bezpieczeństwo – swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Wiedza ta może uratować komuś zdrowie lub życie.

Profilaktyka – to jedno z głównych zadań Policji. Podczas licznych spotkań czy też akcji przekazujemy najmłodszych jak bezpiecznie zachowywać się w codziennym życiu, jak unikać niebezpiecznych sytuacji, czy też gdzie szukać pomocy.

Taka idea przyświecała również twórcom piosenki, którzy zaprosili do współpracy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. Profilaktyczna piosenka „Bezpieczna droga” to wyśpiewany w tanecznym klimacie poradnik, na temat bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych.

Policjanci uczestniczący w realizacji teledysku służyli pomocą i merytorycznym wsparciem, dotyczącym przepisów ruchu drogowego. Użyczyli także policyjnego sprzętu: motocykle oraz radiowozy służbowe, mobilne miasteczko ruchu drogowego dla najmłodszych.

Słowa Piosenki:
1. Przez ulicę chciałbyś przejść
To zadanie niebezpieczne
Wykonalne jednak jest,
Gdy pamiętasz o tym, że:
Refren: / Czerwone nie, nie, nie
Ładnie stój
Zielone tak, tak, tak
Możesz przejść
O tak! Właśnie o tak! / x2

2. Jezdnia, droga, czy ulica
Pełna różnych niespodzianek
Wybierz przejście dla pieszych
Zrób tak a nic się nie stanie!

/ Stosuj się do tej zasady,
Nie przebiegaj dla zabawy
Swoim tempem idź,
Swoim tempem idź / x2
/ Swoim tempem idź / x4

 

  • Zdjęcie przedstawiające wokalistkę oraz dwie tancerki.
  • Zdjęcie przedstawiające policjantkę oraz dziewczynkę
  • Zdjęcie przedstawiające wokalistkę w radiowozie, trzymającą w ręku radiostację.
  • Zdjęcie przedstawiające policjantkę oraz dziewczynkę i Pana Lemańskiego - operatora kamery.
  • Zdjęcie przedstawiające policjantkę oraz dziewczynkę  przechodzącą przez przejście dla pieszych.
  • Zdjęcie przedstawiające policjantkę oraz chłopca w trakcie przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Pliki do pobrania

  • 24.49 KB
    Deskrypcja do teledysku.