MBP Żory: Czy w sieci wszystko wolno? Nienawiść w języku internetu.
Zapraszamy na panel dyskusyjny Czy w sieci wszystko wolno? - nienawiść w języku internetu zorganizowany w ramach obchodów XXI Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. 14 czerwca o godz. 18:00 będziemy gościć Szymona Hołownię (dziennikarza, pisarza, publicystę), dr hab. prof. UŚ Krystynę Doktorowicz (specjalistkę zarządzania mediami) i redaktora Dariusza Kortko (dziennikarza, pisarza, politologa).
SZYMON HOŁOWNIA dziennikarz, publicysta, pisarz, dwukrotny laureat nagrody Grand Press (w 2006 roku w kategorii wywiad i w 2007 w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne). Zdobywca nagród Ślad”, MediaTory, Wiktora Publiczności. Pracował m.in. w Gazecie Wyborczej”, Newsweeku”, kanale Religia.tv, prowadził autorski program w TVP1, w stacji TVN współprowadzi z Marcinem Prokopem program Mam Talent!”, jest felietonistą Tygodnika Powszechnego”. Wydał kilkanaście książek o tematyce społecznej i religijnej, ostatnio Boskie zwierzęta” (2018), Instrukcję Obsługi Solniczki” i Święci pierwszego kontaktu”(2017). Założył i prowadzi Fundację Kasisi i Fundację Dobra Fabryka, finansujące działalność Domu Dziecka w Kasisi w Zambii, hospicjum w Kabudze w Rwandzie, wiejskiego szpitala i ośrodka leczenia głodu w Ntamugendze w Dem. Rep. Konga, spółdzielni rolniczej w Burkina Faso i szkoły zawodowej w Senegalu. Jest Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W 2016 r. został odznaczony przez Rzecznika Praw Dziecka Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka”.
DARIUSZ KORTKO jest z wykształcenia politologiem ukończył studia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 1991 roku pracuje w katowickiej redakcji Gazety Wyborczej” jako dziennikarz, natomiast od 2004 roku sprawuje funkcję redaktora naczelnego. Jest współautorem takich tytułów jak Dobry zawód. Z lekarzami rozmawiają Krystyna Bochenek i Dariusz Kortko, Dobry zawód”, Ludzie czy bogowie” oraz Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga”. Dariusz Kortko szczególną uwagę poświęca zagadnieniu jednej z najprężniej rozwijających się dziedzin medycyny, czyli transplantologii. Pisze o obecnej sytuacji w służbie zdrowia i przeprowadza wywiady z przedstawicielami różnych specjalizacji lekarskich i zawodów pokrewnych. Jest autorem licznych artykułów na temat problemów zdrowotnych.
DR HAB. PROF. UŚ KRYSTYNA DOKTOROWICZ otrzymała stopnień doktora habilitowanego na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Reprezentuje dyscyplinę nauki o polityce, posiada dorobek naukowy w zakresie wiedzy o mediach. W latach 1996-2016 pełniła funkcje prodziekana oraz dziekana Wydziału Radia i Telewizji. Kieruje Zakładem Zarządzania Mediami i Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej realizując projekty naukowe z zakresu nowych mediów. Jest członkinią Senatu Komisji ds. Rozwoju Uniwersytetu Śląskiego oraz Komisji Budżetu i finansów, której przewodniczy. W latach 2001-2005 była członkiem Rady Programowej Polskiego Radia SA, w latach 2003-2010 pełniła funkcję przewodniczącej Rady Artystycznej Teatru Śląskiego. Od roku 2007 przewodniczy Radzie Programowej Silesia Film.
Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach,
mbpzory.pl/n,czy-w-sieci-wszystko-wolno-nienawisc-w-jezyku-internetu
Autor: krystian