Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żory

Upominek właściwy do okazji

Wręczanie upominków to trudna sztuka, lecz wielkim wyzwaniem jest udawanie przyjemności z czegoś, co zupełnie nas nie raduje. Nim zakupimy komuś upominek, należy określić jakiej wartości, lub wręcz lub w ogóle zakupimy.

Wszystko zależy od okazji, na jaką się wybieramy. Jeśli jest to znacząca uroczystość rodzaju ślub, komunia, lub osiemnastka, powinniśmy zainwestować w coś bardziej kosztownego, to naturalne. Co jednakże zrobić jeśli sytuacja nie jest jasna. Np. jeśli zostaliśmy zaproszeni na urodziny bądź imieniny kolegi/koleżanki, lecz bardziej idzie w nich o pretekst do spotkania się? Prawdopodobnie znajomi nie będą się wówczas wykosztowywać na upominki.

Dawanie upominków to nie to samo, co kupienie upominków

Najdoskonalsze upominki, jakie wspominamy po latach, to takie, jakich nie da się zakupić: wsparcie bliskiej osoby w kryzysowej chwili, wspólny spacer, czuły dotyk, rodzinny obiad, wykonana samodzielnie poprzez dziecko kartka. Pomimo owego niejednokrotnie dawanie oraz kupowanie są źle ze sobą identyfikowane. Niekoniecznie tak jest, pomimo iż przekaz medialny, w szczególności tenże zamknięty we wszędobylskich reklamach, jest prosty: jeśli kochasz, to kupujesz. Z okazji każdego święta jesteśmy zachęcani do okazywania miłości za pomocą nabytków: pralinki, zabawki, broszek, tabletu, telefonu… Tenże styl pogłębiany jest też poprzez powszechny wzór postępowań socjalnych, którym jest dążenie do pozyskiwania następnych dóbr materialnych kosztem wypoczynku, zdrowia lub spędzania czasu z rodziną.

Upominek właściwy do okazji

Należałoby pamiętać, iż to, z jakiej okazji kupimy upominek, ma duże znaczenie. Na więcej swobody możemy sobie pozwalać w wypadku kupowania upominku na osiemnaste urodziny dobrego przyjaciela aniżeli na dwudziestą piątą rocznicę ślubu naszych rodziców. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki prezent będzie właściwy, zawsze należałoby delikatnie poprosić kogoś o poradę – na pewno zostanie to odebrane lepiej od kupowania przypadkowego upominku. W wypadku, w jakim pomoc osoby trzeciej zawiedzie, pozostaje nam już jedynie obserwacja oraz wysuwanie wniosków – nie możemy pominąć wieku, płci, pozycji społecznej oraz zawodowej i, niewątpliwie, naszych więzi, ponieważ są to ważne oraz wiele mówiące atrybuty.

Jak opakować?

Co do samego upominku - wszystko zależy niewątpliwie, jakiego typu jest to prezent. Gdy to rzecz materialna, dająca się zapakować, zadbaj, aby pudełko było piękne oraz błyskotliwe. Taki prezent już od samego początku wzbudzi w obdarowanym radość.

Sprawdź więcej informacji

Jeżeli szukasz upominków dla znajomych lub bliskich, ciekawe pomysły na prezenty znajdziesz na stronie Ministerstwa Gadżetów - sprawdź!