Dzisiaj po raz 16. obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, którego celem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange. Partnerami tegorocznej edycji są: Facebook Polska oraz Google Polska, natomiast patronatem honorowym akcję objęło: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Komenda Główna Policji.

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, obchodzonego w naszym kraju po raz 16. z rzędu, zachęcamy wszystkich Państwa do zapoznania się z ideą projektu, który realizowany jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004r. Do skorzystania z zasobów portalu Safer Internet szczególnie zachęcamy rodziców, nauczycieli i wychowawców. W tym roku wszelkie działania przebiegają pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” , ich celem jest zaznajomienie zainteresowanych z problematyką bezpieczeństwa dzieci w cyberprzestrzeni, ale także wskazanie na potencjał sieci, który warto wykorzystać w edukacji, kontaktach z równieśnikami, czy jako formę twórczej rozrywki.

Więcej na temat DBI 2020

Poniżej prezentujemy jedną z propozycji materiałów edukacyjnych w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży on-line przygotowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę