Sztuczne kwiaty jako dekoracje wielkanocne: Jak je stylowo wykorzystać?

Sztuczne kwiaty mogą z powodzeniem zastąpić cięte w wielkanocnych dekoracjach. To jednak wymaga chwili zastanowienia – nie każdy bukiet czy kwiat sprawdzi się równie dobrze. Jak wybrać i używać sztucznych kwiatów w dekoracji wielkanocnej, nie popełniając przy tym błędu?

Sztuczne kwiaty w wielkanocnych dekoracjach: Od pojedynczych akcentów po kompleksowe aranżacje

Kluczowym czynnikiem będzie oczywiście estetyka. Każdy, kto ma pewien zmysł artystyczny, może spróbować swoich sił w tworzeniu stroików od zera. Wtedy łącząc sztuczne kwiaty wielkanocne z innymi elementami dekoracyjnymi, można skonstruować cudowne dekoracje. To jednak wymaga trochę więcej czasu i pewnych umiejętności. Oczywiście, istnieją więc szybsze rozwiązania. Proste bukiety wielkanocne można przybrać brzozowymi witkami albo wierzbą i wstawić do wazonu, żeby uzyskać ciekawy efekt, a już najprostszym z możliwych rozwiązań, które idealnie chroni przed błędami w łączeniu różnych elementów, będzie gotowy flower box wielkanocny. W takim przypadku to na producenta spada cały ciężar doboru poszczególnych elementów tak, żeby stworzyły spójną całość.

Dlaczego warto wybierać sztuczne kwiaty wysokiej jakości do dekoracji wielkanocnych?

Estetyka całej dekoracji jest ważna, ale przecież nie można zbudować ładnych stroików z kiepskich kwiatów. Warto skupić się na tym, żeby sztuczne kwiaty czy bukiety wykorzystywane do tworzenia dekoracji, były jak najlepszej jakości. To, czy będą one hiperrealistyczne, czy jednak będzie widać, że nie są żywe, to w dużej mierze kwestia wyboru, natomiast w obu przypadkach trzeba wybierać te rośliny, które po prostu są najstaranniej wyprodukowane. Plastikowe nadlewki, poszarpane płatki i inne tego typu wady są absolutnie dyskwalifikujące.

Sztuczne kwiaty do wielkanocnych dekoracji: Jak wybrać najlepsze materiały?

Sztuczne kwiaty są wykonywane z paru różnych materiałów, które jednak wizualnie dają podobne wrażenie. Należy jednak zwrócić uwagę na to, jak kwiaty czy bukiety będą prezentowały się już jako część większej dekoracji. O ile bowiem kolory można łączyć dość dowolnie, to już przy materiałach warto zachować umiar. Raczej nie zestawia się sztucznych kwiatów z ciętymi (ewentualnie ze świeżą trawą albo pojedynczymi witkami brzozowymi). Ważne jest też, aby sztucznych kwiatów w abstrakcyjnych kolorach nie łączyć na przykład z glinianym wazonem lub koszyczkiem z prawdziwej wikliny – te połączenia rzadko wyglądają atrakcyjnie.

Wielkanocne dekoracje: Jak uniknąć przesytu kolorów przy użyciu sztucznych kwiatów?

Konstruując bardziej rozbudowane dekoracje, trzeba brać pod uwagę i to, że choć Wielkanoc jest świętem niezwykle kolorowym, to łatwo przekroczyć pewną granicę, za którą dekoracje stają się już zbyt chaotyczne. Oczywiście nie ma jednej odpowiedzi na pytanie o to, ile kolorów może się pojawić na przykład w stroiku, za to przyjęło się, że budując dekoracje ze sztucznych kwiatów, warto osadzić je na neutralnej kolorystycznie podstawie. Widać to choćby na przykładzie gotowych flower boxów. W skrócie – chodzi o to, żeby baza stroika nie odciągała uwagi od tego, co jest jego głównym elementem. Podobnie jest z tłem: choć zwykle w takich stroikach sporo jest zieleni, to nie może ona rywalizować o wizualne pierwszeństwo z kwiatami czy na przykład jajkami lub zającem w stroiku. Warto po prostu zdecydować się na jeden konkretny akcent kolorystyczny.

Cały czas punktem wyjścia będzie najwyższa jakość – im ładniej wygląda bukiet czy kwiaty, tym łatwiej jest je wpleść w rozbudowane dekoracje. Dla osób szukających najprostszych, a przy tym wciąż efektownych rozwiązań, idealną propozycją będę flower box wielkanocny, a ci, którzy mają potrzebę zbudowania własnych dekoracji, z pewnością będą w stanie zrobić to, wykorzystując najładniejsze sztuczne kwiaty czy bukiety.