Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żory

Do It Yourself! Czyli hobby, oszczędność i ekologia

Moda na wykonywanie przedmiotów DIY może być zdecydowanie uważana za jedną z najbardziej pobudzających wyobraźnię. Jej atutem jest wszechstronność wykorzystywania wytworzonych rzeczy oraz grono osób, które jest w stanie spędzić czas na stworzeniu czegoś z niczego. Do It Yourself – to nic innego jak proces samodzielnego zrealizowania swojego projektu. Mianem tym można nazwać wiele gałęzi kreatywnych, jednak wielu zwolenników ma zwykłe tworzenie przedmiotów w zaciszu domowym.

Przedmioty DIY tworzone w celach dekoracyjnych

Chcąc ożywić wnętrze lub sprawić, by zyskało nowego charakteru, warto postawić na najprostsze rozwiązania. Nie będą one zbytnim obciążeniem dla domowego budżetu, a wynikająca z wykonania ich satysfakcja będzie przypominana z każdym spojrzeniem na stworzone arcydzieło. Dobrym pomysłem na wykonanie ozdób metodą "zrób to sam" są plakaty, które można stworzyć samemu lub spędzając czas z przyjaciółmi. Dodanie odcisków rąk, podpisów lub nawiązań do ulubionych zespołów czy filmów będą doskonałym przykładem spersonalizowania dekoracji, nadając jej oryginalności. Obok plakatów mogą zawisnąć zrobione samodzielnie ramki, które da się wykonać ze wszystkiego: muszelek, starych płyt CD, czy zwykłego sznurka. Aby wykonać kompletny wystrój, warto postarać się o dołączenie do wnętrza własnoręcznie wykonanych świec z tymi samymi elementami zawartymi w ramkach.

Funkcjonalne zastosowanie rzeczy zrobionych samemu

Jednak DIY to nie tylko bezużyteczne ozdoby. Przedmioty wykonane własnoręcznie mogą stać się przydatnymi elementami przestrzeni. Ze starych pudełek warto wyczarować organizery na kosmetyki, biżuterię lub przybory papiernicze. Dzięki nim zapanuje porządek, a odnalezienie pojedynczych rzeczy w posegregowanym otoczeniu nie będzie stanowiło problemu. Inną propozycją są doniczki, które sprawdzą się zarówno jako niezbędne elementy w uprawie roślin, jak i uzupełnienie wystroju wnętrza. Można je wykonać z plastikowych butelek, nieużywanych słoików lub starych wiaderek. Natomiast w przypadku, gdy z nadmiaru materiału pozostaną jakieś skrawki, warto wykorzystać je do uszycia gumek do włosów. Scrunchies to popularna nazwa charakterystycznych ozdób do włosów, które wykonane w różnych kolorach, będą pasować do każdej stylizacji. Materiały potrzebne do wykonania różnych przedmiotów DIY znajdziesz na stronie Dekolo.pl - wszystko dla kreatywnych - dowiedz się więcej

Do It Yourself – przyjemne z pożytecznym

Wykonywanie własnoręcznych przedmiotów to coś więcej niż stwarzanie nowych rzeczy. Jest to doskonałe hobby rozwijające kreatywność oraz sposób na miłe spędzenie czasu. Niezależnie od sposobu wykonywania, czynności takie jak: szycie, majsterkowanie, wykonywanie makramy czy biżuterii itp., są sposobem na odpoczynek i relaks. Dodatkowo wytwory tej pracy mogą stać się niepowtarzalnym prezentem na wyjątkowe okazje. Zrobiona samemu karta okolicznościowa z pewnością będzie bardziej doceniona i lepiej zapamiętana. Stworzone przedmioty na drodze DIY mają także jedną bardzo istotną zaletę. Do ich wykonania wykorzystuje się często używane wcześniej  materiały, nadając im drugie życie. Połączenie zabawy z zasadą less waste stanowi świetny przykład, że dbanie o środowisko nie musi opierać się na samych wyrzeczeniach.