Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żory

Wystarczyła chwila nieuwagi i 77-letnia emerytka z Jastrzębia-Zdroju straciła kilkaset złotych, telefon oraz dokumenty. Złodziej wykorzystał moment, gdy kobieta na dziale warzywnym w popularnym markecie sprawdzała daty ważności produktów. Policjanci apelują bądźcie ostrożni i nie dajcie się okraść.

Do zdarzenia doszło wczoraj, przed południem w popularnym markecie na terenie naszego miasta. 77-latka wzięła wózek, włożyła do niego torebkę i ruszyła pomiędzy półki sklepowe. Choć przez cały czas pilnowała jej, to w pewnym momencie, na dziale warzywnym na chwilę odwróciła wzrok i gdy sprawdzała daty ważności produktów została okradziona.

Złodziej w mgnieniu oka sięgnął po torebkę, w której oprócz portfela znajdowały się dokumenty i telefon należące do 77-latki.

Policjanci apelują o ostrożność i czujność w podobnych sytuacjach. Podkreślają, że zdarzenie do którego doszło wczoraj jest sztandarowym przykładem działania kieszonkowców, którzy najpierw obserwują nas, a potem wykorzystują dogodny moment. Przypominają też, że w sytuacji, gdy stracimy dokumenty, czy karty płatnicze najważniejsze jest ich zastrzeżenie.

Dlaczego warto zastrzec dokumenty?