Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żory

37-latek stanie przed sądem i odpowie za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu i kradzież dokumentu, których dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa. Mężczyzna zaatakował swoją ofiarę przenośnym głośnikiem i zabrał jej dowód osobisty. Tożsamość sprawcy ustalili kryminalni, a zatrzymali go policjanci patrolujący miasto.

Do zdarzenia doszło w pierwszej połowie kwietnia tego roku. W rejonie Żorskiego Centrum Przesiadkowego 37-latek zaatakował kobietę i ukradł jej dowód osobisty. Sprawca uderzył też kilkukrotnie swoją ofiarę przenośnym głośnikiem audio w głowę, przez co spowodował u niej uszczerbek na zdrowiu.

Choć tożsamość sprawcy była nieznana kryminalni ustalili kim jest mężczyzna. Oprócz tego, że poszukiwali go, podobne zadania zlecili pozostałym policjantom. I tak, w minioną niedzielę jeden z żorskich patroli namierzył 37-latka na osiedlu Korfantego, gdzie mężczyzna został zatrzymany.

37-latek usłyszał już zarzuty spowodowania uszczerbku na zdrowiu i kradzieży dokumentu, których dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 7,5 roku więzienia, póki co prokurator objął go policyjnym dozorem.