Zrezygnowałaś z hybrydy z obawy przed reakcją alergiczną? Wypróbuj lakierów o wyjątkowo delikatnej formule. Pamiętaj, żeby poprawnie wykonać manicure. Będziesz mogła cieszyć się pięknymi i zdrowymi paznokciami przez wiele tygodni.
Być może jesteś jedną z tych kobiet, które na własnej skórze doświadczyły, czym jest uczulenie na hybrydę. Czy to znaczy, że powinnaś zrezygnować z tej metody na zawsze? A może dopiero planujesz stawiać pierwsze kroki z lakierami utwardzanymi lampą i historie na temat nieprzyjemnych reakcji skórnych wzbudzają Twoje obawy?
W odpowiedzi na powyższe wątpliwości powstały produkty o bardzo dobrych składach. Przykładem mogą być np. lakiery hybrydowe Cosmetics Zone. To produkty pozbawione najbardziej drażniących substancji, m.in. toluenu i formaldehydu. Nowoczesne marki lakierów hybrydowych dbają o delikatne formuły, by zminimalizować ryzyko uczulenia.
Czym są lakiery hybrydowe hipoalergiczne?
To produkty, które mają wyraźnie mniejsze właściwości alergizujące. Oznacza to, że nie chronią one w pełni przed ryzykiem wystąpienia uczulenia, ale w porównaniu do produktów o agresywnym składzie, w znacznym stopniu je minimalizują. Często mają one delikatniejszy pigment. To nie znaczy jednak, że wyglądają na paznokciach blado.
Biały lakier hybrydowy wciąż jest intensywny. Podobnie jak inne kolory, od których oczekujemy dobrego krycia, np. czerwień lub czerń. Możesz kupić specjalnie skomponowane zestawy lakierów hybrydowych, w których znajdziesz nie tylko hipoalergiczne lakiery, ale też delikatniejsze formuły baz i topów. To ważne, by wybrane przez Ciebie lakiery do paznokci hybrydowe posiadały formułę 3free lub 4free. W ich składzie nie znajdziesz formaldehydu, ftalanu dibutylu i toulenu.
Kwestia wystąpienia uczulenia jest bardzo indywidualna. Czasem do bolesnej reakcji skórnej dochodzi po kontakcie ze składnikiem, który powszechnie nie jest uznawany za drażniący. Czy wiesz, że nasza skóra często czerwieni się i swędzi po użyciu naturalnych kosmetyków, w których skład wchodzą np. ekstrakty z ziół o wysokim stężeniu? Musisz się więc liczyć z tym samym ryzykiem w przypadku hybrydy, nawet tej o zrównoważonym składzie.
Jak zapobiegać reakcji alergicznej?
Czy wiedziałaś, że poprawnie zaaplikowany lakier hybrydowy znacznie zmniejsza ryzyko uczulenia? Cała sztuka polega na równym pomalowaniu płytki każdą z warstw w taki sposób, żeby preparaty nie stykały się ze skórą. Poza tym paznokcie nie mogą być zbyt mocno spiłowane. Jeśli przycisnęłaś pilnik lub blok polerski za mocno i doszło do urazu, zrezygnuj z hybrydy do czasu, aż ranka się zagoi. To właśnie kontakt z uszkodzoną płytką lub zadartymi skórkami jest częstym winowajcą występowania reakcji alergicznej.
Co więcej? Pamiętaj, by naświetlać manicure hybrydowy wystarczająco długo. Wybierz lampę o mocy ok. 50 W. Dbaj o sterylne warunki wykonywania stylizacji. Jeśli dojdzie do reakcji alergicznej, która może objawić się bolesnymi pęcherzykami, natychmiast zdejmij swoją hybrydę.
Delikatne usuwanie hybrydy
Czym zmyć lakier hybrydowy w razie wystąpienia uczulenia? Zrezygnuj z acetonu kosmetycznego na rzecz delikatniejszego preparatu typu remover. Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie jak najszybsze i bardzo dokładne usunięcie manicure’u. Możesz użyć pilnika lub profesjonalnej frezarki do paznokci. Dlaczego uważne i precyzyjne zdjęcie hybrydy jest tak ważne? Nawet niewielka ilość pozostawionego na skórze produktu będzie działała na nią drażniąco. Twoja szybka reakcja zminimalizuje ból i negatywne skutki uczulenia.