Wczoraj przed godziną 16:00 na autostradzie A-1 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów typu bus. Chwilę później, kilkaset metrów dalej doszło do kolizji drogowej. Z uwagi na wyciek oleju, celem zapewnienia bezpieczeństwa mundurowi podjęli decyzję o zawężeniu jezdni do jednego pasa ruchu.

Do zdarzenia z udziałem samochodu marki Renault Trafic oraz Volkswagen Transporter doszło przed godziną 16:00 w 22 kilometrze autostrady A-1, w sąsiedztwie przydrożnej stacji paliw. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż jadący volkswagenem, w kierunku granicy z Czechami 47-latek zamieszkały w powiecie żywieckim nie zachował odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w renaulta, kierowanego przez 49-letniego jastrzębianina.

Do szpitala celem diagnostyki przewieziony został kierujący samochodem renault. Volkswagenem podróżowało łącznie 5 osób, lecz na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierujący byli trzeźwi.

Okazało się, że w podobnym czasie około 300 metrów dalej, w kierunku Granicy Państwa zaistniało drugie zdarzenie, które przyczyniło się do dużych ograniczeń w ruchu pojazdów, gdyż nastąpił wyciek oleju na jezdnię, który stwarzał zagrożenie innych pojazdów. Jezdnia autostrady została zawężona do czasu zneutralizowania zanieczyszczeń na drodze. Utrudnienia w tym miejscu trwały około 3 godzin.