Na miasteczku ruchu drogowego uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach wzięli udział w egzaminie na kartę rowerową. Z udziałem policjanta ruchu drogowego mogli sprawdzić swoje umiejętności w korzystaniu z roweru oraz respektowaniu obowiązujących przepisów. To wszystko by bezpiecznie korzystać z dróg i przygotować się do nie tylko wakacyjnych wypraw rowerowych.

Dzisiaj odbył się egzamin na kartę rowerową organizowany przez Zespołu Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach. Do udziału w części praktycznej egzaminu zaproszeni zostali żorscy mundurowi, którzy na co dzień zajmują się problematyką ruchu drogowego.
Przed rozpoczęciem części praktycznej policjant przypomniał uczniom o najważniejszych podstawach bezpieczeństwa na drodze. Zwrócił również uwagę na to, jak ważne jest posiadanie sprawnego jednośladu, używania kasku rowerowego i dbałość o stosowanie elementów odblaskowych.
Silna determinacja i zaangażowanie u młodzieży widoczne było już na pierwszy „rzut oka”, a wynik egzaminu mówił sam za siebie o przygotowaniu młodych adeptów dróg. Wszyscy egzaminowani pozytywnie zaliczyli dzisiejszą próbę, a na zakończenie w ramach nagrody otrzymali od egzaminującego policjanta smycze i materiały odblaskowe.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoby w wieku od 10 do 18 roku życia korzystające z roweru powinny posiadać kartę rowerową. Taki dokument stanowi potwierdzenie, że jego posiadacz ma wiedzę i umiejętności techniczne pozwalające mu bezpiecznie i rozsądnie uczestniczyć w ruchu drogowym.

Przypominamy, iż przepis ten dotyczy również użytkowników m.in. hulajnóg.

  • Policjant oraz uczestnicy egzaminu na kartę rowerową przed miasteczkiem ruchu drogowego
  • Chłopiec przygotowuje się do egzaminu przeprowadzanego przez policjanta
  • Policjant nadzoruje wykonanie zadań egzaminacyjnych przez rowerzystę
  • Policjant przy udziale dyrektor szkoły gratuluje zdanego egzaminu
  • Policjant wręcza smycze i elementy odblaskowe dzieciom, które zdały egzamin na kartę rowerową
  • Policjant oraz przeegzaminowani rowerzyści na tle miasteczka ruchu drogowego
Ładowanie odtwarzacza...

Pliki do pobrania

  • Audiodeskrypcja
    251.26 KB