W Parku Cegielnia odbyła się 9. edycja Żorskiego Dnia Rodziny, na której można było podziwiać niesamowite ewolucje rowerowe na wysokościach w wykonaniu czołówki polskich zawodników. W wydarzeniu tym wzięli udział również policjanci, którzy promowali nie tylko bezpieczeństwo, ale także aplikacje, dzięki którym zgłaszanie zagrożeń oraz kontakt z dzielnicowym jest o wiele łatwiejszy. Do współuczestnictwa zaproszony został Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, dzięki któremu uczestnicy spotkania mogli skorzystać z szeregu symulatorów.

Tegoroczna, 9. edycja Żorskiego Dnia Rodziny stanowiła połączenie rodzinnych atrakcji i ekstremalnego rowerowego show. To właśnie w ramach tego spotkania żorscy policjanci prowadzili akcję promującą bezpieczeństwo podczas korzystania z jednośladów oraz te związane z przeciwdziałaniem powstawania wypadków na drodze.
Tematycznie tegoroczny Dzień Rodziny będzie można było śmiało nazwać „świętem roweru”, gdyż to właśnie różne odsłony roweru pojawiły się w programie imprezy. Uczestnicy spotkania zobaczyli między innymi zabytkowe bicykle i historyczne rowery. Pojawiła się także Akademia Bezpiecznego Rowerzysty, która w ramach współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki będzie szkoliła rowerzystów z technik jazdy rowerem.
W centralnym punkcie Parku Cegielnia odbyły się pokazy i podniebne ewolucje zaprezentowane przez najlepszych w Polsce zawodnicy dirt jumpingu. Wszyscy obecni na pokazach zawodnicy to uczestnicy m.in. zawodów z cyklu Pucharu Świata.
Przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach żorska Policja wystawiła specjalny symulator do jazdy na jednośladzie oraz ten związany z dachowaniem pojazdów, gdyż ważnym aspektem jest budowanie świadomości w zakresie przyczyn i skutków zdarzeń drogowych.
Specjalnie dla uczestników spotkania mundurowi przygotowali ulotki rozdawane przez dzielnicowego promujące Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacje: Moja Komenda i Śląski Dzielnicowy. To aplikacje, które w łatwy i intuicyjny sposób mogą pomóc w kontakcie z Policją oraz zgłosić miejsce szczególnie zagrożone.

 

  • Dzieci w radiowozie
  • Policjanci prezentują radiowóz uczestnikom spotkania
  • Policjant i dziecko w radiowozie
  • Policjanci w trakcie "Dni Rodziny"
  • Symulator dachowania oraz uczestnicy imprezy
  • Dzielnicowy przekazuje broszury informacyjne
  • Policjanci w trakcie żorskich Dni Rodziny
  • Dzielnicowy rozmawia z uczestniczką spotkania
  • Uczestnicy żorskich Dni Rodziny