Rzeczy, których należy unikać przy zakupie materiałów budowlanych

Jeśli chodzi o zakup materiałów budowlanych, wielu właścicieli domów czuje, że ma bardzo małą kontrolę nad tym, co dostaje. Często sprzedawca danego produktu - czy to tarcicy, czy sklejki - dyktuje cenę i jakość tego, co dostajemy. Oznacza to, że jako budowniczy domu musisz być czujny na praktyki, które mogą cię zaskoczyć i w końcu kosztować cię więcej pieniędzy w dłuższej perspektywie. Te wskazówki pomogą Ci uzyskać wysokiej jakości materiały po uczciwych cenach od godnych zaufania sprzedawców.

Sprawdź jakoś materiałów które kupujesz

Jeśli nie znasz jakości tarcicy, którą kupujesz, nie możesz być pewien, że jest ona bezpieczna dla budowy. Niestety, niektórzy sprzedawcy próbują podawać tarcicę niższej jakości jako lepsze gatunki. Aby tego uniknąć, zawsze poproś sprzedawcę o sprawdzenie klasy tarcicy. Jeśli możesz, sprawdź ją również samodzielnie. W tym celu należy spojrzeć na końce desek. Końce powinny być proste, bez sęków i luźnej kory. Jeśli tak jest, tarcica nie jest warta użycia. Różne rodzaje tarcicy mają różne zastosowania. Na przykład cedr jest dobry na tarasy, a sekwoja na siding. Upewnij się, że kupujesz odpowiednie materiały do swojego projektu. W przeciwnym razie może się to skończyć stratą pieniędzy.

  • Jeśli sprzedawca już przyciął dla Ciebie materiały, możesz chcieć ponownie sprawdzić ich wymiary. W niektórych przypadkach możesz chcieć, aby materiały były przycięte nieco krócej. Z drugiej strony, możesz chcieć ponownie zmierzyć kawałek, który został wycięty zbyt długo.
  • Ponownie zmierzone materiały budowlane Legionowo pozwolą Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Ponowny pomiar jest szczególnie ważny przy zakupie sklejki. Powodem tego jest to, że sklejka może się różnić nawet o ćwierć cala. Skrócenie lub wydłużenie deski o ćwierć cala może nie wydawać się dużo, ale jeśli budujesz dom, nie możesz sobie pozwolić na błąd nawet o ćwierć cala.

Przyjrzyj się certyfikatowi jakości

Ważne jest, aby pamiętać, że sprzedawcy często składają oświadczenia o jakości swoich produktów, które mogą, ale nie muszą być prawdziwe. Na przykład niektórzy dostawcy twierdzą, że sprzedają najlepszą dostępną tarcicę. Jednak ich definicja "najlepszego" może nie odpowiadać Twojej. Podobnie, niektórzy dostawcy twierdzą, że ich produkty są "klasy A" lub "lepsze niż klasa A". Chociaż te stwierdzenia mogą być dokładne, niekoniecznie mówią ci całą historię. Aby poznać całą historię, musisz przejść się po materiałach i upewnić się, że spełniają one Twoje standardy. Upewnij się, że tarcica jest prosta i ma niewiele sęków. Upewnij się, że sklejka jest gładka i nie brakuje jej dużych łat. Jeśli nie przejdziesz przez materiały i dokonać własnych osądów, może skończyć się uzyskanie niektórych materiałów, które nie są do swoich standardów.