III Mistrzostwa Żor w Rummikub w SP nr 8 Rogoźna. Kto wygrał i kto jedzie na Śląsk?

W sobotę 4 października w Szkole Podstawowej nr 8 w Rogoźnej odbyły się III Mistrzostwa Żor w Rummikub pod patronatem Prezydenta Miasta Żory. Na turniej przyszło 64 graczy, emocji nie brakowało, a najlepsi zyskali prawo startu w wyższych rozgrywkach.
- Zawody w Żorach przy SP nr 8 zgromadziły 64 uczestników
- Zwycięzcy z Żor i kto jedzie na Mistrzostwa Śląska i Polski
- Jak grano w Żorach i kto za tym stoi
Zawody w Żorach przy SP nr 8 zgromadziły 64 uczestników
W hali Szkoły Podstawowej nr 8 im. Adama Mickiewicza w Rogoźnej rywalizowano przez cały dzień. Organizatorzy zaplanowali 12 rund, po których odbył się finał decydujący o miejscach na podium. Turniej odbywał się pod patronatem Prezydenta Miasta Żory, a wśród gości byli Wiceprzewodniczący Rady Miasta Kamil Owczarek oraz dyrektor placówki Gabriela Raczyńska.
Zwycięzcy z Żor i kto jedzie na Mistrzostwa Śląska i Polski
Po emocjonujących rozgrywkach na najwyższym stopniu podium stanął Fabian Nosek. Drugie miejsce zajął Filip Dobkowski, trzecie Marcelina Skoneczna, a czwarte Emilia Skoneczna. Zwyciężczynie uzyskały też awans na Mistrzostwa Śląska razem z Zuzanną Bednarz. Dodatkowo Marcelina Skoneczna wywalczyła przepustkę do Mistrzostw Polski.
W miniturnieju „na pocieszenie” bezkonkurencyjna okazała się Wiktoria Kwaśny, która wygrała wszystkie trzy rozegrane partie.
Jak grano w Żorach i kto za tym stoi
Organizatorami mistrzostw była Szkoła Podstawowa nr 8 im. Adama Mickiewicza w Żorach wraz z Sabiną Lip-Słaboń. Turniej promował umiejętności logicznego myślenia i fair play — Rummikub to gra, w której zwycięża ten, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich kostek, a każdy ruch wymaga planowania i szybkiej kalkulacji.
Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom za sportową postawę i emocjonujące pojedynki. Organizatorzy zapowiedzieli chęć kontynuowania cyklu, co oznacza, że sympatycy Rummikuba w Żorach znów będą mieli okazję do rywalizacji.
na podstawie: Urząd Miasta w Żorach.
Ostatnie Artykuły

Jedno zgłoszenie ujawniło pijanego kierowcę ciężarówki w Żorach

Kryminalny Śląsk wchodzi do biblioteki - Wojciech Wolnicki spotka się z żorzanami

ChatGPT to za mało. W Żorach pokażą, jak pracują agenci AI

Żorska poetka wyciąga wiersze z szuflady - Barbara Golicz w bibliotece

Przedszkolaki weszły do komendy w Żorach i zobaczyły policję z bliska

Bezpłatne badania osteoporozy w Żorach. Trzy dni na sprawdzenie ryzyka

W Żorach stanie ambulans - jedna donacja może pomóc kilku osobom

Żory - telefon za 3000 zł zniknął, a potem przepadły kolejne oszczędności

700 uczestników i pochodnie na Starówce - policja pilnowała Święta Ogniowego

Młodzi plastycy z Żor pokażą, jak dojrzewa ich sztuka

Na Wodzisławskiej w Żorach wpadli kierowcy z alkoholem i zakazami

Garaże blaszane szeregowe dla deweloperów i wspólnot w Żorach

MOK Żory szykuje wakacje dla dzieci - ruszają zapisy i letnie terminy

Kultura bez barier zaczyna się od ludzi, którzy ją tworzą
Przydatne dane teleadresowe
- Pod jakim zaborem były Żory? jak zabory wpłynęły na historię miasta
- Kiedy jest święto ogniowe w Żorach?
- Szlak Żorków w Żorach odkryj unikalne figurki w różnych zakątkach miasta
- Muzeum Ognia w Żorach Niezwykła podróż przez historię miasta
- Tężnia Solankowa w Żorach Nowoczesne sanatorium pod gołym niebem
- Z jakimi miastami graniczą Żory?
