UM Żory: Przedsiębiorcze dzieci ze Stowarzyszenia…
Homo Economicus - Przedsiębiorcze dzieci”, to tytuł projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom w Żorach wspólnie z Fundacją ING Dzieciom. Dzięki temu przedsięwzięciu podopieczni stowarzyszenia poznali zagadnienia związane z przedsiębiorczością i zarządzeniem domowym budżetem.
- Kiedy dzieci najlepiej się uczą? Poprzez zabawę! Postanowiliśmy to wykorzystać i połączyć naukę z zabawą w zaproponowanym przez nas projekcie - mówi Sabina Chyła , wiceprezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Żorach i pomysłodawca projektu pn. Homo Economicus - Przedsiębiorcze dzieci”. - Jego realizacja była możliwa dzięki pomocy finansowej i wsparciu Fundacji ING Dzieciom na każdym etapie projektu dodaje Sabina Chyła.
W projekcie wzięło udział 25 dzieci z żorskiego stowarzyszenia, w wieku od 7 do 15 lat, które uczestniczyły w zajęciach związanych z przedsiębiorczością i umiejętnym gospodarowaniem pieniędzmi. Uczestnicy projektu dowiedzieli się jak oszczędzać w domu wodę i prąd oraz jaka może być praca dla małolata”. Tworzyli także samodzielnie prezenty urodzinowe - kolczyki, magnesy i zegarki. Duże emocje wzbudziły warsztaty MasterChef Junior”, podczas których młodzi żorzanie samodzielnie zaplanowali menu, zrobili zakupy, a następnie przygotowali pyszne potrawy. Uczestnicy projektu odwiedzili także siedzibę ING Banku Śląskiego w Żorach, by poznać pracę bankowca oraz dowiedzieć się, jak można korzystać z usług banku mając zaledwie 13 lat.
- Projekt zakończyliśmy wycieczką do Międzybrodzia Żywieckiego, by wspólnie z wolontariuszami z ING Banku Śląskiego zdobyć Górę Żar - relacjonuje Katarzyna Tyrtania , prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Żorach. - To był piękny, wspólny czas. Od 20 lat zajmujemy się pomocą dla rodzin i dzieci, starając się dawać im przysłowiową wędkę”. Jednak najważniejsza w tej pracy jest właśnie relacja z drugim człowiekiem. Nasi podopieczni wiedzą, że mogą na nas liczyć, otrzymują wsparcie nie tylko materialne, ale też poradę i dobre słowo podkreśla Katarzyna Tyrtania.
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom w Żorach otwiera nabór dzieci w wieku 7-15 lat, które chciałyby dołączyć do Stowarzyszenia. Ilość miejsc na rok szkolny 2019/2020 jest ograniczona. Przy naborze obowiązuje regulamin przystąpienia i zasady współpracy. Dzieci można zgłaszać pod nr tel. 669 164 469.
Galeria zdjęć poniżej:
zory.pl/aktualnosci/91-aktualnosci-strefa-turysty/3613-przedsiębiorcze-dzieci-ze-stowarzyszenia-pomocy-dzieciom-w-żorach.html# sigFreeIda9171d5273
zory.pl/aktualnosci/91-aktualnosci-strefa-turysty/3613-przedsiębiorcze-dzieci-ze-stowarzyszenia-pomocy-dzieciom-w-żorach.html
Ostatnie Artykuły

Rutynowa kontrola w Żorach skończyła się narkotykami i zatrzymaniem

Radiowóz i akumulatorowy samochodzik przyciągnęły dzieci do Parku Cegielnia

Sześciolatki z Żor w komendzie - policjanci pokazali kulisy służby

Bieg bez podium w Żorach. Każdy uczestnik wrócił z medalem

Policjant w Żorach uprzedził dzieci przed wakacyjnymi pułapkami

Żorska policja wyróżniona w Warszawie za akcje, które ratują życie

Kino na Starówce wraca na lato. Żory dostają lipcowy plan seansów

Warsztaty w Żorach łączą pokolenia. Folk, zioła i leśne kąpiele

Do ostatniego ruchu i odbicia. W Żorach rozstrzygnięto turniej szacho–tenisa

Sparta Żory staje przed decydującym meczem o awans w finale

Finał piłki ręcznej dziewcząt w Żorach – sześć meczów i sportowe emocje

Wakacje, które rozpalają ciekawość - rodzinna trasa po Żorach

W Żorach rusza trzydniowy festiwal. Od basenu po rynek rozpisano moc atrakcji

Żorskie miliony czekają na pomysły. Nabór ma jednak twarde zasady
Przydatne dane teleadresowe
- Dzielnice Żor - Podział administracyjny i charakterystyka poszczególnych obszarów
- Kino Na Starówce w Żorach Repertuar, cennik i atrakcje
- Poznaj Żorka! - maskotkę miasta Żory
- Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Żorach - kontakt, JRG i sprawy administracyjne
- Żory miasto z tradycją i nowoczesnością w jednym miejscu
- Parafia św. Brata Alberta w Żorach Kleszczówce - msze, kancelaria, historia
