Policja Żory: Wiedzą, jak być bezpiecznym w drodze do szkoły
Troska o bezpieczeństwo najmłodszych na drodze przyświeca wszystkim spotkaniom, w których od pierwszych dni września uczestniczą żorscy policjanci. Wczoraj mundurowi odwiedzili trzy kolejne, miejscowe przedszkola i przypominali maluchom jak powinny zachować się by być bezpiecznym w ruchu drogowym. W spotkaniach wzięła udział łącznie ponad setka dzieci.
Co roku w miesiącu wrześniu policjanci w całym kraju prowadzą działania pod hasłem Bezpieczna droga do szkoły. Tegoroczne, wzorem lat ubiegłych, poprzedzone zostały lustracją dróg w rejonach placówek oświatowych. Policjanci sprawdzili prawidłowość oznakowania oraz stan techniczny urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających.
Wraz z pierwszym dzwonkiem zawitali natomiast do szkolnych klas i przedszkolnych sal, gdzie z najmłodszymi rozmawiali o bezpieczeństwie. Niemalże za każdym razem najmłodsi mogli wziąć udział w interaktywnej zabawie edukacyjnej z SpongeBobem, który pomaga dzieciom od lat zrozumieć zasady obowiązujące w ruchu drogowym.
Poza spotkaniami w szkołach i przedszkolach, czy lustracją dróg w ich pobliżu policjanci we wzmożony sposób kontrolowali też, czy kierowcy na drogach nie przekraczają dopuszczalnej prędkości w ich rejonie, czy przewożenie dzieci odbywa się zgodnie z przepisami, a także w jaki sposób do przepisów ruchu drogowego stosują się sami piesi, w szczególności rodzice odprowadzający najmłodszych na zajęcia.
Pomimo, że akcja pod hasłem Bezpieczna droga do szkoły się zakończyła, tematyka bezpieczeństwa najmłodszych w ruchu drogowym jest nadal kontynuowana . W wielu przedszkolach i szkołach planowane są kolejne spotkania, podobnie jak te, które odbyły się wczoraj w trzech żorskich placówkach. Maluchy, które wczoraj spotkały się z mundurowymi otrzymały Zeszyty Bezpiecznego Przedszkolaka, który wydruk został sfinansowany przez Stowarzyszenie Bezpieczne Miasto w Żorach ze środków pochodzących z budżetu miasta.
Komenda Miejska Policji w Żorach,
zory.slaska.policja.gov.pl/
zory.slaska.policja.gov.pl/k31/informacje/wiadomosci/269499,Wiedza-jak-byc-bezpiecznym-w-drodze-do-szkoly.html
Ostatnie Artykuły

Jedna donacja może pomóc kilku osobom - w Żorach rusza zbiórka krwi

Groźby, zakazy i lot na ostatnią chwilę - 49-latek wpadł na lotnisku

Za darmo i z pełną opieką. Handballmania szykuje tydzień dla młodych w Żorach

Bezpłatne wakacyjne treningi w Żorach – ręczna, akrobatyka i zabawy ruchowe

81-latek stracił prawo jazdy po potrąceniu 85-latka na pasach w Żorach

Złoto, inflacja i oszczędności - biblioteka w Żorach szykuje ciekawy wieczór

Trzy skargi trafią na stół radnych. W Żorach komisja zbierze się 14 lipca

Nóż, groźby i dziecko w mieszkaniu - awantura w Żorach

Nocna kontrola na osiedlu Gwarków zakończyła się trzema zarzutami

W muzeum karton rozkwitnie a fotografia wróci do Żor po latach

W Żorach świętowali 50, 60 i 65 lat razem. Padły słowa wdzięczności

Dwa brązy i mocny występ żorskich karateków w Mińsku Mazowieckim

Srebro i brąz na Łotwie Młode siatkarki wróciły z medalami EEVZA

Alicja Skaba w kadrze Polski. Z Żor rusza na ważny start w Europie
Przydatne dane teleadresowe
- Muzeum Miejskie w Żorach Historia, wystawy i informacje praktyczne
- Pod jakim zaborem były Żory? jak zabory wpłynęły na historię miasta
- Świetlica Kleszczów w Żorach - kontakt, zajęcia, dojazd
- Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Żorach - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Miejski Ośrodek Kultury w Żorach - kontakt, godziny, bilety, zajęcia
- Świetlica Osiny w Żorach - adres, telefon, zajęcia dla dzieci
