Panele winylowe doskonale nadają się nie tylko do wykończenia podłóg, ale także można zastosować je na ściany. O czym powinniśmy wtedy pamiętać?

Dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych ma duże znaczenie nie tylko dla wyglądu pomieszczeń, ale także dla ich trwałości, odporności, wytrzymałości.

Wiele osób marzy o tym, aby na ścianach cieszyć się z pięknego wyglądy drewna czy kamienia naturalnego. Niestety, takie materiały nie tylko są kosztowne, ale także kłopotliwe w montażu i wymagają odpowiedniej konserwacji. Właśnie dlatego warto pomyśleć o alternatywnym rozwiązaniu – to panele Quick Step winyl, które nadają się nie tylko do montażu poziomego, ale również pionowego!

Jeśli chcemy zakupić panele Quick Step Warszawa to jedno z wielu miast, gdzie możemy je dostać. Tam sprzedaje je między innymi firma Dekorus.

Quick Step winyl – nie tylko na podłogi!

Quick Step winyl – na podłogę i na ściany

Panele Quick Step wykonane z winylu to doskonały pomysł na wykończenie podłogi. Podłogi winylowe mają wiele zalet, w tym między innymi:

  • są wodoodporne – nie pęcznieją pod wpływem wody

  • są odporne na zarysowania – dzięki zastosowaniu specjalnych powłok utwardzających

  • są przyjemne w dotyku – można chodzić po nich boso

  • są łatwe w montażu – panele firmy Quick Step wykorzystują specjalny system zatrzaskowy

  • są przeznaczone pod ogrzewanie podłogowe

  • są łatwe do utrzymania w czystości

Te wszystkie zalety powodują, że panele podłogowe Quick Step są aktualnie tak popularne i chętnie wybierane przez wielu klientów.

Warto jednak wskazać, że panele winylowe, na przykład Quick Step Livyn nadają się nie tylko na podłogi, ale także można montować je na ścianach!

Montaż paneli w pionie pozwala wówczas na stworzenie spójnie prezentującego się wnętrza i nadanie mu jeszcze bardziej atrakcyjnego wyglądu! Jednocześnie stosowane na podłogi i na ściany panele winylowe Warszawa mogą być zatem kapitalną propozycją do wielu wnętrz, na przykład do łazienek czy też do kuchni. Nadają się także do montażu pod prysznicem czy przy wannie!

Quick Step winyl – jak zamontować je na ścianach?

Gdy chcemy zastosować panele podłogowe z winylu także na ścianach, przede wszystkim musimy dobrać odpowiedni wzór.

Jeśli chodzi o podłogi winylowe Warszawa od firmy Quick Step, do dyspozycji mamy szeroką gamę różnych wzorów, w tym między innymi są to wzory drewnopodobne, przypominające kamień naturalny czy też beton. Ze względu na swoją specjalną fakturę, panele te potrafią doskonale imitować różne materiały.

Aby panele montowane na ścianach posłużyły nam na długi czas, konieczne jest wybranie odpowiedniego kleju. Jeśli chodzi o panele od Quick Step Warszawa, polecany jest klej Mapei Ultrabond ECO MS 4LVT/wall, który zapewnia mocne trzymanie paneli. Gdy chcemy zamontować takie panele wodoodporne także pod prysznicem, zalecane jest zastosowanie dodatkowego uszczelniacza, na przykład Mapei Mapecoat 4LVT.

Panele z winylu od firmy Quick Step można zamontować samodzielnie, stosując się do instrukcji montażu, ale również można skorzystać z pomocy fachowców.

Chcesz zamówić panele Quick Step? Interesuje Cię Quick Step winyl cena? Skorzystaj już teraz z oferty firmy Dekorus z Warszawy!