Przez portale ogłoszeniowe, na giełdach czy w komisach – auta używane z półki premium możemy znaleźć obecnie w wielu miejscach. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, pamiętajmy o tym, że jego stan techniczny może być inny niż w opisie sprzedającego!

Bardzo często słyszymy obecnie, że samochody premium są coraz bardziej ryzykowne w zakupie. Dlaczego? Wynika to głównie z faktu, że zapotrzebowanie na luksusowe samochody używane jest bardzo wysokie, więc handlarze nie mają problemów ze sprzedażą takich modeli – nawet jeśli są one w kiepskim stanie technicznym.

Szacuje się, że nawet ponad połowa samochodów oferowanych przez handlarzy ma stan techniczny niepokrywający się z opisem sprzedającego. To także auta klasy premium, które bardzo często poddawane są różnym manipulacjom.

Czy zatem samochody kombi, sedan czy SUV oraz inne samochody klasy premium można kupić bezpiecznie przez ogłoszenia czy na giełdzie? Na to pytanie pomaga nam odpowiedzieć salon samochodów luksusowych Volvo Car Nova, który oferuje samochody marki premium Volvo w Łodzi.

Luksusowe samochody używane – uwaga na poważne usterki!

Luksusowe samochody używane – naprawa może być bardzo droga!

Gdy porównamy ze sobą samochody luksusowe oraz samochody niższych segmentów, wówczas zauważmy nie tylko różnicę w komforcie czy osiągach. To także sprawa kosztów – również kosztów eksploatacji, w tym takich jak naprawa Volvo i przeznaczone do nich części samochodowe Volvo.

Niestety, za naprawę auta kombi czy sedan marki premium trzeba zapłacić sporo. Wybrane części Volvo mogą być kilkukrotnie wyższe niż komponenty niższych segmentów.

Zatem klasa premium jest poważnym wydatkiem pod kątem eksploatacji. Problem ten mają głównie starsze auta premium, które nadal sprzedają się bardzo dobrze. Każdy klient decydujący się na takie używane samochody luksusowe musi zdawać sobie z tego sprawę!

Wysokie koszty napraw na auta luksusowe mają także drugie dno. Gdy pojawiają się poważne usterki w Volvo kombi czy też w innym modelu, jego właściciel często decyduje się na sprzedaż pojazdu. Zdarza się zatem, że samochody luksusowe z drugiej ręki tak naprawdę posiadają poważne usterki, które mogą być także specjalnie zakamuflowane, by kupujący się o nich nie dowiedział!

Luksusowe samochody używane – kontroluj stan pojazdu przed zakupem!

Gdy zatem klienta interesują marki premium samochody używane takich producentów przed zakupem powinny być dokładnie kontrolowane.

Najlepiej posiadać rozeznanie w motoryzacji, aby wiedzieć, czy zastosowane Volvo części są oryginalne, czy pojazd nie jest powypadkowy czy też po zalaniu. Gdy nie mamy takiej wiedzy, kombi samochód na naszym celowniku może sprawdzić dla nas znajomy czy też pracownik specjalnej firmy kontrolującej auta – to koszt około 200-300 złotych.

Bez dokładnego sprawdzenia auta nigdy nie decydujmy się na jego zakup!

Luksusowe samochody używane – gdzie kupić je bez ryzyka?

Czy zatem zawsze trzeba kontrolować auta z drugiej ręki? Czy są sposoby na to, aby samochody Volvo używane kupić bez ryzyka? Tak! Najlepiej wybrać salony samochodów Łódź czy w innym mieście!

To właśnie w salonach kupimy nie tylko Volvo nowe, ale także używane – głównie modele z ostatnich roczników, nadal w kapitalnym stanie. Ceny na takie pojazdy są bardzo atrakcyjne – często prowadzona jest także wyprzedaż samochodów, na przykład wyprzedaż rocznika, w ramach której można kupić je jeszcze taniej!

Szukasz dobrego auta z drugiej ręki? Sprawdź ofertę w Volvo Car Nova – luksusowe samochody używane Łódź – kupuj bezpiecznie!