UM Żory: Najpiękniejsze pieśni pasyjne i pokutne …
Aż dwanaście chórów kościelnych wystąpi w naszym mieście podczas tegorocznej, już 15. edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej Żory 2020.
Przesłuchania uczestników przeglądu rozpoczną się w sobotę, 28 marca o godzinie 10:45 w kościele pw. św. Apostołów Filipa i Jakuba. W tym roku weźmie z nich udział 12 chórów, głównie ze Śląska i Małopolski.
W ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej oprócz przesłuchań zaplanowano także koncert chórów w parafii Ewangelicko-Augsburskiej, przy ul. Osińskiej 4. Rozpocznie się on o godzinie 16:00.
Następnie, o godz. 18:00 , w kościele pw. św. Apostołów Filipa i Jakuba odbędzie się msza święta w intencji laureatów, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz koncert laureatów.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
Patronat nad imprezą objęli: Jakub Chełstowski Marszałek Województwa Śląskiego, Waldemar Socha Prezydent Miasta Żory, Metropolita Katowicki ks. abp Wiktor Skworc oraz Zwierzchnik Diecezji Ewangelicko-Augsburskiej ks. bp Marian Niemiec.
Organizatorami wydarzenia są Parafia pw. św. Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach oraz Urząd Miasta Żory, a Dyrektorem Organizacyjnym Ewa Adamczyk-Ścibik.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internatowej **
zory.pl/aktualnosci/91-aktualnosci-strefa-turysty/4026-najpiękniejsze-pieśni-pasyjne-i-pokutne-już-po-raz-15-usłyszymy-w-żorach.html
Ostatnie Artykuły

Żory szykują półkolonie z robotyką, pszczołami i wypadem do Ostrawy

Nauczyciele z Żor wrócili z Grecji z nowymi narzędziami do pracy

Pochodnie, msza i bieg. Żory szykują 324. Święto Ogniowe

Rowerem przez przedwojenne Żory. Rajd przyciągnął rekordową liczbę uczestników

W Żorach wraca historia, o której długo milczano - spotkanie z Anną Kowalczyk

Organizacje pozarządowe trzymają wspólnotę w ryzach. KPRM pokazuje mity i fakty

Maj w Żorach będzie gęsty od sportu. Szachy, rowery i bieg ogniowy

Festiwal, który robi miastu nazwisko - i zostawia pieniądze na miejscu.

Mundurowe drużyny wracają do rywalizacji o bezpieczeństwo w Cieszynie

W Żorach szkoły, Policja i sąd ruszyły wspólnie - stawką jest bezpieczeństwo dzieci

Bad Trip Noise zagra w Żorach - biblioteka szykuje koncert bez słów

Taniec w parze, który naprawdę wciąga - kurs dla tych, co lubią ruch i muzykę

Żorska biblioteka szykuje tydzień, w którym książki spotkają muzykę i rośliny

Bajkowa Ósemka ma 45 lat. Rogoźna świętowała z dziećmi i absolwentami
Przydatne dane teleadresowe
- Czy Żory były niemieckie? Poznaj trudną historię miasta!
- Tężnia Solankowa w Żorach Nowoczesne sanatorium pod gołym niebem
- Jaka rzeka płynie przez Żory? Ruda – źródło, bieg, historia i unikalne fakty o śląskiej perle
- Poznaj Żorka! - maskotkę miasta Żory
- Kiedy jest święto ogniowe w Żorach?
- PSZOK Żory informacje praktyczne i cennik odpadów
