Choć epidemia koronawirusa mocno wyhamowała gospodarkę, to są przedsiębiorstwa, które także w tej trudnej sytuacji radzą sobie bardzo dobrze. Jedną z takich firm jest laureat nagrody Phoenix Sariensis 2018 – żorska firma JBG-2 Sp. z o.o, która niedawno rozszerzyła swoją działalność, stawiając na produkcję nowoczesnych instalacji fotowoltaicznych.

Przyznanie miejskiej nagrody Phoenix Sariensis to swoisty „znak jakości”, gdyż to prestiżowe wyróżnienie trafia tylko do najbardziej wyróżniających się firm, osób i instytucji w naszym mieście. Przykładem na to, że laureaci „Feniksów” świetnie radzą sobie nawet w trudnych sytuacjach jest firma JBG-2 Sp. z o.o. To jeden z większych pracodawców w okolicy, który wciąż się rozwija, rozszerzając swoją działalność o coraz to nowe branże.

Od 2001 roku, kiedy powstała fabryka profesjonalnych urządzeń chłodniczych wiele się wydarzyło – zakład aż trzy razy był rozbudowywany, uruchomiono kompleks laboratoryjny i linię do produkcji systemów oświetleniowych LEDIt. Firma weszła też na rynek kriogeniki, stale inwestując w nowe maszyny. Krokiem milowym było oddanie do użytku drugiej fabryki w Żorach, za czym poszedł także wzrost zatrudnia. Teraz, pomimo panującego kryzysu, firma JBG-2 szuka nowych dróg rozwoju i wprowadziła na rynek kolejną markę – JBGPV, która z miejsca stała się mocnym graczem na rynku instalacji fotowoltaicznych.

- Wydaje się, że z kryzysu jaki dotknął nasze przedsiębiorstwo po pierwszej fali pandemii wyszliśmy obronną ręką. Nowy projekt, związany z odnawialnymi źródłami energii, nie jest pierwszym w naszej historii i doskonale wpisuje się w strategię firmy oraz w oczekiwania rynku – mówi Karol Poremski, dyrektor JBG-2. Na ultranowoczesnej linii produkcyjnej w Żorach powstają najwyższej jakości moduły fotowoltaiczne. To jednak nie wszystko, ponieważ oprócz szerokiego asortymentu paneli fotowoltaicznych JBGPV oferuje także pakiety kompletnych instalacji wraz ich montażem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów przedstawiciele JBG pomagają także w formalnościach związanych z pozyskiwaniem dotacji oraz w komunikacji z zakładami energetycznymi. - Nie koniec na tym, w ciągu kilku tygodni wprowadzimy do oferty pompy ciepła własnej produkcji – dodaje Karol Poremski.

Postawienie na zieloną energię i ekologiczne rozwiązania to dobry kierunek rozwoju, zwłaszcza biorąc pod uwagę problemy z zanieczyszczeniem powietrza w naszym regionie oraz konieczność wymiany źródła ciepła w wielu budynkach, w związku z tzw. uchwałą antysmogowa. Instalacje fotowoltaiczne są rozwiązaniem coraz chętniej wybieranym przez mieszkańców, ponieważ pozwalają zadbać o środowisko, a przy tym oszczędzić na rachunkach za energię. Można na nie także pozyskać dofinansowanie z Programu Czyste Powietrze.

- Nasza oferta została ciepło przyjęta na lokalnym rynku. Dostajemy sporo zapytań „z polecenia”, co bardzo nas cieszy – mówi Artur Borak, koordynator projektu związanego z fotowoltaiką w JBG-2 Sp. z o.o. - Mieszkańcy regionu chcą inwestować w polskie produkty. Przy tym wspierają też lokalną społeczność, bo zakup instalacji fotowoltaicznej w JBGPV daje pracę znajomemu czy sąsiadowi – dodaje.

Przyznanie miejskiej nagrody Phoenix Sariensis to swoisty „znak jakości”, gdyż to prestiżowe wyróżnienie trafia tylko do najbardziej wyróżniających się firm, osób i instytucji w naszym mieście. Przykładem na to, że laureaci „Feniksów” świetnie radzą sobie nawet w trudnych sytuacjach jest firma JBG-2 Sp. z o.o. To jeden z większych pracodawców w okolicy, który wciąż się rozwija, rozszerzając swoją działalność o coraz to nowe branże.   Od 2001 roku, kiedy powstała fabryka profesjonalnych urządzeń chłodniczych wiele się wydarzyło – zakład aż trzy razy był rozbudowywany, uruchomiono kompleks laboratoryjny i linię do produkcji systemów oświetleniowych LEDIt. Firma weszła też na rynek kriogeniki, stale inwestując w nowe maszyny. Krokiem milowym było oddanie do użytku drugiej fabryki w Żorach, za czym poszedł także wzrost zatrudnia. Teraz, pomimo panującego kryzysu, firma JBG-2 szuka nowych dróg rozwoju i wprowadziła na rynek kolejną markę – JBGPV, która z miejsca stała się mocnym graczem na rynku instalacji fotowoltaicznych.   - Wydaje się, że z kryzysu jaki dotknął nasze przedsiębiorstwo po pierwszej fali pandemii wyszliśmy obronną ręką. Nowy projekt, związany z odnawialnymi źródłami energii, nie jest pierwszym w naszej historii i doskonale wpisuje się w strategię firmy oraz w oczekiwania rynku – mówi Karol Poremski, dyrektor JBG-2. Na ultranowoczesnej linii produkcyjnej w Żorach powstają najwyższej jakości moduły fotowoltaiczne. To jednak nie wszystko, ponieważ oprócz szerokiego asortymentu paneli fotowoltaicznych JBGPV oferuje także pakiety kompletnych instalacji wraz ich montażem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów przedstawiciele JBG pomagają także w formalnościach związanych z pozyskiwaniem dotacji oraz w komunikacji z zakładami energetycznymi. - Nie koniec na tym, w ciągu kilku tygodni wprowadzimy do oferty pompy ciepła własnej produkcji – dodaje Karol Poremski.   Postawienie na zieloną energię i ekologiczne rozwiązania to dobry kierunek rozwoju, zwłaszcza biorąc pod uwagę problemy z zanieczyszczeniem powietrza w naszym regionie oraz konieczność wymiany źródła ciepła w wielu budynkach, w związku z tzw. uchwałą antysmogowa. Instalacje fotowoltaiczne są rozwiązaniem coraz chętniej wybieranym przez mieszkańców, ponieważ pozwalają zadbać o środowisko, a przy tym oszczędzić na rachunkach za energię. Można na nie także pozyskać dofinansowanie z Programu Czyste Powietrze.   - Nasza oferta została ciepło przyjęta na lokalnym rynku. Dostajemy sporo zapytań „z polecenia”, co bardzo nas cieszy – mówi Artur Borak, koordynator projektu związanego z fotowoltaiką w JBG-2 Sp. z o.o. - Mieszkańcy regionu chcą inwestować w polskie produkty. Przy tym wspierają też lokalną społeczność, bo zakup instalacji fotowoltaicznej w JBGPV daje pracę znajomemu czy sąsiadowi – dodaje.  Na zdjęciu budynek fabryki JBGPV – biały budynek, z czarnymi panelami fotowoltaicznymi na froncie oraz napisem na czarnym tle JBGPV producent paneli fotowoltaicznych.

Na zdjęciu budynek fabryki JBGPV – biały budynek, z czarnymi panelami fotowoltaicznymi na froncie oraz napisem na czarnym tle JBGPV producent paneli fotowoltaicznych.