Budowa i cechy najlepszej bramy segmentowej

Wiele osób rozważających montaż bramy segmentowej nie wie, jak dokładnie zbudowana jest brama segmentowa. Mechanizm jej działania jest powszechnie znany i najczęściej wybierany przez klientów. Jednak, w jaki sposób brama porusza się w pionie i układa pod stropem pomieszczenia? Przeczytaj nasz artykuł, w którym opisujemy ten proces.

Brama segmentowa składa się z paneli. Zazwyczaj jest ich pięć albo sześć. Każdy z nich ma grubość 40 do 60 mm. Ich wysokość waha się między 500 a 600 milimetrami. Takie segmenty połączone są ze sobą zawiasami. Ponadto każdy z nich wyposażony jest w specjalne rolki umieszczone na prowadnicach. Są one torem, po którym przemieszcza się brama, dlatego znajdują się po obu stronach otworu garażowego, a także na suficie pomieszczenia. To sprawia, że brama sprawnie otwiera się i zamyka z użyciem niewielkiego wysiłku. Wystarczy chwycić za uchwyt i wprawić ją w ruch, a sprężyny wspomagające wciągną ją do góry. Poznaj ofertę bramy segmentowe Mikołów.

Bramy segmentowe posiadają wiele atutów. Kwestią docenianą przez klientów jest fakt, że każdy panel, z którego składa się brama segmentowa wypełniony jest pianką poliuretanową. To materiał najwyższej klasy zapewniający wysokie standardy przenikalności cieplnej. Dzięki temu garaż posiada odpowiednią termoizolację. Dodatkowym aspektem, na który należy zwrócić uwagę jest możliwość dopasowania stylu bramy do swojego domu oraz jej wysoka odporność na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.