Tylko w ciągu ostatniego weekendu żorscy mundurowi za prędkość zatrzymali uprawnienia 3 kierującym. Nie brakowało również kierujących jednośladami, wśród których rekordzista na hulajnodze miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Apelujemy o rozwagę na drodze!

Tylko w miniony piątek policjanci Komendy Miejskiej Policji w Żorach zatrzymali trzech kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym. Rekordzista okazał się 20-letni kierujący samochodem osobowym marki Audi, który tuż przed 1:00 w nocy, na ulicy Wodzisławskiej jechał z prędkością 108 km/h, w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość to 50 km/h.
Tej samej nocy zatrzymano 2 kierujących pojazdami po alkoholu. Jeden z nich, 41-letni mieszkaniec Katowic postanowił dodatkowo wyprzedzać na oznakowanym przejściu dla pieszych, za co odpowie przed sądem.
W niedzielę natomiast stróże prawa zatrzymali 2 osoby kierujące hulajnogami pod wpływem alkoholu. Tu niechlubny prym pod względem alkoholu miał 27-latek prowadzący jednoślad ulicą Boryńską z prawie 3 promilami alkoholu w organizmie.

Apelujemy do kierujących o rozwagę i respektowanie obowiązujących przepisów! Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy od nas samych!