W klubie „Rebus” swój przystanek ma stowarzyszenie „Amazonki”. To właśnie z uczestniczkami V Konferencji Amazonek o bezpieczeństwie i samoobronie rozmawiał żorski mundurowy. Dzięki takim zajęciom nie tylko możemy porozmawiać o zagrożeniach, ale także dowiedzieć się, jakie mamy prawa i jak się bronić.

W miniony piątek odbyła się V Konferencja Amazonek zorganizowana przez żorskie stowarzyszenie. Prócz żorskich amazonek w spotkaniu wzięły udział przedstawicielki z Brzeszcz, Katowic, Rybnika, Jastrzębia-Zdroju, Wodzisławia Śląskiego i Cieszyna.

Żorski mundurowy zwrócił uwagę, jak wiele zagrożeń można napotkać. Policjant opowiedział o prawnych aspektach obrony przed napastnikiem, a także zwrócił uwagę na rolę Policji w sytuacjach kryzysowych.
Mundurowy zwrócił uwagę na zagadnienia stanu wyższej konieczności, a także obrony koniecznej. Z pewnością znajomość obowiązujących przepisów w jasny sposób sprawi, że uczestniczki spotkania stały się pewniejsze swoich praw w odpowiedzi na możliwe zagrożenie.

Pamiętajmy, że kluczem do bezpieczeństwa jest znajomość nie tylko zagrożeń, ale także sposobów radzenia sobie z nimi.

  • Na zdjęciu widać policjanta, który ma zawieszone odznaczenie uczestników konferencji amzonek.
  • Na zdjęciu widać uczestników konferencji żorskich Amazonek, wśród uczestników na sali jest przedstawiciel żorskiej Policji.
  • Na zdjęciu widać policjanta, który przemawia podczas konferencji amzonek.
  • Na zdjęciu widać policjanta oraz uczestników V konferencji żorskich Amazonek.
  • Na zdjęciu widać policjanta, który ma zawieszone odznaczenie uczestników konferencji amzonek.
  • Na zdjęciu widać uczestników konferencji. Wśród nich siedzi żorski policjant.