Obozy młodzieżowe: niezapomniane wakacje pełne przygód! Sprawdź ofertę na lato!

Gdzie jechać na wakacje? Szeroka oferta obozów młodzieżowych potrafi przyprawić o zawrót głowy! Coraz rzadziej młode osoby chcą wyjeżdżać na typowe kolonie — każdy chce przeżyć wakacje życia, z których przywiezie najlepsze zdjęcia i opowieści. Sprawdzamy, jakie obozy młodzieżowe będą idealne dla poszukiwaczy przygód.

Wakacje to nie pora na nudę. Po miesiącach siedzenia w szkolnej ławce wszystkich ciągnie do poznawania świata i nietypowych rozrywek. Oczywiście, nawet w mieście można spędzić ciekawe wakacje — wystarczy znaleźć nowe hobby czy zapisać się na wakacyjny kurs. Jednak o przygody zdecydowanie łatwiej podczas podróży w nieznane.

Kolonie nad morzem — czy to jedyny wybór na lato?

Zacznijmy od klasyki, czyli wyjazdów nad morze. Jeśli wchodzisz w wiek nastoletni, prawdopodobnie masz już za sobą kilka pobytów w nadbałtyckich miejscowościach. Czy czeka tam na Ciebie jeszcze coś ciekawego? Zdecydowanie!

Kolonie w Polsce oferują masę atrakcji. Nawet jeśli znasz już każdy zakątek wybrzeża, podczas obozu nad Bałtykiem masz okazję do spróbowania nowego sportu, rozwinięcia umiejętności kreatywnych czy nauki obcego języka. Każdego roku nad morzem otwierane są kolejne atrakcje, takie jak aquaparki, parki linowe czy ogrody botaniczne z nieznanymi w Polsce zwierzętami i roślinami.

Kuszącą opcją dla młodzieży jest możliwość wyjazdu na kolonie z ulubionym Youtuberem czy Youtuberką. Tego typu obozy młodzieżowe organizowane są w całej Polsce przez KochamWakacje.pl.

W beskidzkiej Muszynie możesz poznać podstawy tańca i gimnastyki z Marysią Krasowską, a w nadmorskim Darłówku zanurzyć się w świecie kreatywnych kolaży z Polishnotes. Przez cały tydzień nie tylko spędzasz czas z ulubioną influencerką, ale też rozwijasz nowe pasje.

Ile kosztują obozy młodzieżowe, które zapamiętasz na całe życie?

Cena obozu uzależniona jest nie tylko od lokalizacji, ale również programu wyjazdu. Musisz liczyć się z tym, że kolonie wypełnione masą atrakcji będą droższe niż typowe wakacje. Jednak wrócisz z nich z garścią niezapomnianych wspomnień i zdjęciami, których pozazdroszczą wszyscy znajomi!

Im bliżej do wakacji, tym ceny wyjazdów rosną. Co prawda, kilka dni przed rozpoczęciem turnusu możesz trafić na ofertę last minute, jednak w popularnych biurach podróży prawdopodobnie miejsca zostaną wyprzedane dużo wcześniej. Nie warto zwlekać do ostatniej chwili. Standardowo ceny wyjazdów obejmujących naukę wybranego sportu czy zajęcia kreatywne zaczynają się od ok. 2300 zł.

Kolonie młodzieżowe dla poszukiwaczy przygód

Zapewne dla niektórych nauka tańca czy robienie kolaży leży daleko od pojęcia „przygoda”. Bez obaw, dobre biura podróży pamiętają też o osobach poszukujących mocniejszych wrażeń. Jeśli chcesz wyrwać się z codziennej rutyny, postaw na obóz survivalowy.

Spędzisz noc w zbudowanym przez siebie szałasie, nauczysz się orientować w terenie bez GPS-a czy rozpalać ognisko bez zapałek. Dodajmy do tego atrakcje wypełnione adrenaliną — park linowy, jazdę na quadach, ściankę wspinaczkową czy paintball — i mamy wymarzony wyjazd dla poszukiwaczy przygód!

Latem oferta biur podróży kipi od wyjątkowych obozów. Najważniejsze, aby wybrać organizatora, który rzeczywiście zapewni atrakcje wymienione w programie, a przy okazji zadba o bezpieczeństwo i opiekę na najwyższym poziomie. Przed zarezerwowaniem wyjazdu warto przeczytać opinie poprzednich uczestników. Zobaczysz, że kiedy przedstawisz rodzicom ofertę z renomowanego biura podróży, znacznie chętniej puszczą Cię na wymarzony obóz.