W rybnickim NFZ padło mocne hasło o trzeźwości - policja weszła do akcji

W rybnickim NFZ padło mocne hasło o trzeźwości - policja weszła do akcji

FOT. KMP w Żorach

W budynku Narodowego Funduszu Zdrowia w Rybniku policjanci z Żor i Rybnika stanęli ramię w ramię ze specjalistami od zdrowia i profilaktyki. Pod hasłem „Życie jest warte tego, aby przeżyć je w zdrowiu i trzeźwości” mówili o skutkach alkoholu i o tym, jak ważne są odpowiedzialne decyzje. Akcja odbyła się w ramach Światowego Dnia Trzeźwości.

Do spotkania włączyli się funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Rybniku i Komendy Miejskiej Policji w Żorach, a także przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Rybniku. Celem przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia i zwiększanie świadomości na temat negatywnych skutków spożywania alkoholu.

Podczas rozmów poruszano wpływ alkoholu na zdrowie i życie człowieka, bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz konsekwencje prawne wynikające z nieodpowiedzialnych zachowań. Uczestnicy mogli porozmawiać ze specjalistami i uzyskać informacje dotyczące profilaktyki zdrowotnej oraz dostępnych form wsparcia.

To była akcja bez fajerwerków, ale z wyraźnym sygnałem - trzeźwość nie jest hasłem z plakatu, tylko codziennym wyborem, który decyduje o zdrowiu, bezpieczeństwie i tym, jak kończy się zwykły dzień.

na podstawie: Policja Żory.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP w Żorach). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.