UM Żory: Muzyka świata zabrzmi na Festiwalu Sari…

Żorski Festiwal Sari wraca do korzeni! W tym roku na dziedzińcu Domu Kultury ponownie królowała będzie muzyka świata, a wśród wykonawców nie zabraknie współorganizatorów czyli grupy Carrantuohill, która zaprosi do wspólnego muzykowania znamienitych gości.
Pierwszego dnia festiwalu, czyli w sobotę, 14 września Dom Kultury w Żorach wypełni muzyka irlandzka. Dzień irlandzki już o godz. 11:00 rozpoczną warsztaty tańca irlandzkiego. Następnie o godz. 17:30 przez żorską publicznością wystąpi zespół Carrantuohill wraz Bobem Balesem z Irlandii. Po nich wystąpi grupa Poppy Seeds z Bretanii. Główną atrakcją wieczoru będzie zaś koncert Carrantuohill i Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Michała Gajdy, z towarzyszeniem formacji tanecznej Salake. Początek koncertu o godz. 20:00.
W niedzielę, 15 września na dziedzińcu Domu Kultury zabrzmi muzyka świata. Najpierw o godz. 17:00 wystąpi zespół Dikanda ze Szczecina. Grupa ma na swoim koncie wiele sukcesów, zwłaszcza na zagranicznym rynku muzycznym. Następnie zagra Megitza - góralka urodzona w Zakopanem , wokalistka, kontrabasistka, kompozytorka, autorka tekstów oraz producentka muzyczna, które kariera rozpoczęła się w Chicago w 2008 roku. Jest zwyciężczynią Złotego Guzika” w Mam Talent i finalistką Must be the Music.
Wieczór zakończy koncert folkowej grupy Tulia. Artystki są laureatkami konkursu Premier” podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2018). To także zdobywczynie nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk” za fonograficzny debiut roku 2019 oraz reprezentantki Polski w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji. Bilety wstępu na Festiwal Sari w cenie 10 zł za jeden dzień do nabycia w Miejskim Ośrodku Kultury.
Tradycyjna biesiada szantowa planowana jest na piątek, 20 września. Szczegóły będą dostępne niebawem na stronie mok.zory.pl.
zory.pl/aktualnosci/91-aktualnosci-strefa-turysty/3665-muzyka-świata-zabrzmi-na-festiwali-sari.html
Ostatnie Artykuły

Osteobus stanie w Żorach. Bezpłatne badania dla seniorów już w czwartek

Jedna donacja może pomóc kilku osobom - w Żorach rusza zbiórka krwi

Groźby, zakazy i lot na ostatnią chwilę - 49-latek wpadł na lotnisku

Za darmo i z pełną opieką. Handballmania szykuje tydzień dla młodych w Żorach

Bezpłatne wakacyjne treningi w Żorach – ręczna, akrobatyka i zabawy ruchowe

81-latek stracił prawo jazdy po potrąceniu 85-latka na pasach w Żorach

Złoto, inflacja i oszczędności - biblioteka w Żorach szykuje ciekawy wieczór

Trzy skargi trafią na stół radnych. W Żorach komisja zbierze się 14 lipca

Nóż, groźby i dziecko w mieszkaniu - awantura w Żorach

Nocna kontrola na osiedlu Gwarków zakończyła się trzema zarzutami

W muzeum karton rozkwitnie a fotografia wróci do Żor po latach

W Żorach świętowali 50, 60 i 65 lat razem. Padły słowa wdzięczności

Dwa brązy i mocny występ żorskich karateków w Mińsku Mazowieckim

Srebro i brąz na Łotwie Młode siatkarki wróciły z medalami EEVZA
Przydatne dane teleadresowe
- Dzielnice Żor - Podział administracyjny i charakterystyka poszczególnych obszarów
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Żorach - kontakt, oferta, zapis na wizytę
- Jaka rzeka płynie przez Żory? Ruda – źródło, bieg, historia i unikalne fakty o śląskiej perle
- Żory miasto z tradycją i nowoczesnością w jednym miejscu
- Komenda Miejska Policji w Żorach - kontakt, dzielnicowy, wydziały
- Pałac Baranowice w Żorach - kontakt, godziny, wystawy i zajęcia
