Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żory

Kiedy warto zakupić inhalator?

Inhalator to urządzenie, które pozwala w leczeniu różnorakich chorób występujących w drogach oddechowych u dzieci i dorosłych. Inhalacje można wykonywać z pomocą zaawansowanych technologicznie urządzeń dostępnych nie tylko w aptekach. Dużą ofertę produktów tego typu można znaleźć na przykład w sklepie ole ole pod adresem strony internetowej https://www.oleole.pl/inhalatory.bhtml. W jakim celu używa się inhalatora i dla kogo przeznaczone są te urządzenia?

Rodzaje urządzeń do inhalacji

Nietrudno zauważyć, że wśród wielu urządzeń do przeprowadzania inhalacji znajdziemy inhalatory o odmiennym zastosowaniu i funkcjonowaniu.

Inhalatory pneumatyczne pozwalają na bardzo precyzyjne dawkowanie leku. Za pomocą sprężonego powietrza urządzenie dawkuje odpowiednią ilość leku. Można w nim stosować dowolny rodzaj leków, pod tym względem nie ma dużych ograniczeń. Można w przypadku tych inhalatorów spotkać się również z określeniem ich jako tłokowe. Są one tańsze od urządzeń ultradźwiękowych i generalnie prościej jest je obsługiwać, a do tego trudno jest je zniszczyć, uszkodzić lub zepsuć – wszystko dzięki nieskomplikowanej konstrukcji. Nadają się do użytku dla każdego, nie ma tutaj istotnych ograniczeń wiekowych.

Inhalatory ultradźwiękowe to urządzenia, które cieszą się dużą popularnością ze względu na to, że pracują bardzo cicho, a sam proces inhalacji przebiega względnie szybko. Kolejną zaletą jest to, że są one zwykle bardzo małe, co pozwala mieć je zawsze przy sobie lub przechowywać w niewielkiej domowej apteczce. Wadą tych urządzeń jest natomiast to, że nie można stosować go do aplikacji każdego rodzaju leków. Należy też zwrócić uwagę, że producenci tych urządzeń nie zalecają ich do stosowania w przypadku małych dzieci. Musimy też liczyć się z tym, że zakup inhalatora ultradźwiękowego to znaczny wydatek w porównaniu do tradycyjnego inhalatora pneumatycznego.

Inhalacja dla najmłodszych – ciekawe rozwiązania

Największym zmartwieniem rodziców jest to, aby małe dziecko przyzwyczaiło się do wymaganych dla jego zdrowia inhalacji. Z tego względu producenci przygotowują ciekawie wyglądające urządzenia, które w żaden sposób nie przypominają tradycyjnego inhalatora. Przykładem jest firma Intec, która stworzyła inhalator w kształcie pingwina z różnymi końcówkami co czyni urządzenie przydatne zarówno dla osoby dorosłej (maska do inhalacji), jak i małego dziecka (smoczek inhalacyjny). W ofercie tej firmy znajdziemy również podobnie funkcjonujący inhalator w kształcie pandy. Również firma OROMED przygotowała przyjaźnie wyglądające inhalatory w kształcie słoni o różnym kolorze.