Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej, działającej przy Ośrodku Medyczno-Terapeutycznym „Syriusz” w Żorach, podziękowali za spotkanie poświęcone bezpieczeństwu najmłodszych w sieci. Poprowadził je, przy zachowaniu ścisłego reżimu sanitarnego żorski profilaktyk aspirant Krzysztof Nieszporek. W spotkaniu wzięły udział dzieci w wieku od 8 do 11 lat.

Odpowiadając na zaproszenie dyrektora Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej, działającej przy Ośrodku Medyczno-Terapeutycznym „Syriusz” w Żorach asp. Krzysztof Nieszporek z żorskiego zespołu profilaktyki i nieletnich spotkał się z podopiecznymi placówki. Podczas spotkania rozmawiał z nimi głównie na temat bezpieczeństwa w sieci, ale także poruszył inne, ważne tematy.

Pandemia to czas, gdy większość dzieci i młodzieży długie godziny spędza przed monitorem komputera i korzysta z Internetu, to o z kolei sprzyja, że najmłodsi są bardziej narażeni na niebezpieczeństwa czyhające w sieci. Dlatego też policjant ostrzegł ich jak przed nimi się chronić i z kim na temat rozmawiać.

Poza zagrożeniami płynącymi z Internetu najmłodsi dowiedzieli się też, jak zachować się w przypadku kontaktu z osobami obcymi, ponadto przypomniał o zasadach bezpieczeństwa panujących w ruchu drogowym, a także poinstruował jak i kiedy korzystać z telefonów alarmowych.