Dwie osoby w szpitalu i trzygodzinne utrudnienia na żorskiej obwodnicy to bilans wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj nad ranem. Przyczyną zdarzenia najprawdopodobniej było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze przez sprawcę wypadku. Policjanci apelują – ściągnijcie nogę z gazu i szanujcie się wzajemnie na drodze.

Dzisiaj około godziny 6.30 na ulicy Nad Rudą doszło do wypadku drogowego, w którym ucierpiało dwóch mężczyzn podróżujących samochodem dostawczym. Jak wstępnie ustalili policjanci 46-leni kierowca pojazdu ciężarowego marki Volvo nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i podczas hamowania wpadł w poślizg, stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie czołowo zderzył się z pojazdem dostawczym m-ki Opel.

Poszkodowani w wypadku to 21-letni kierowca opla i pasażer tego samochodu w wieku 58-lat, którzy zostali przetransportowani do szpitala. Zanim jednak to nastąpiło strażacy zmuszeni byli wydostać młodszego z nich z samochodu, gdyż po zderzeniu z tirem zakleszczył się w pojeździe.

Utrudnienia na drodze, związane z usuwaniem pojazdów trwały przez 3 godziny. Wiadomo, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

  • Dwa samochody biorące udział w zdarzeniu, po lewej ciężarówka, po prawej dostawczak, po środku drzwi pojazdu
  • Widok zniszczonego podczas wypadku pojazdu dostawczego z tyłu fragment ciężarówki
  • Zbliżenie na uszkodzoną ciężarówkę