Mundurowi z Żor interweniowali wczoraj w związku z wypadkiem, do którego doszło w jednym z zakładów pracy w dzielnicy Osiny. Zabezpieczali lądowanie i start helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz miejsce, gdzie doszło do zdarzenia. Pracownik, który doznał rozległego urazu to 63-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego.

Wczoraj około godziny 8.00 policjanci zostali zaalarmowani o wypadku przy pracy, do którego doszło na terenie zakładu zlokalizowanego w dzielnicy Osiny. Jak wstępnie ustalili 63-letni mężczyzna, wykonując pracę na stanowisku konserwatora maszyn i urządzeń elektrycznych, doznał rozległego urazu, gdy sprawdzał sprawność stołowej piły tarczowej.

Świadkiem wypadku był inny pracownik, który podbiegł do urządzenia, odłączył je od źródła zasilania i sprowadził pomoc. Poszkodowanemu mężczyźnie pierwszej pomocy udzielili pozostali członkowie załogi.

O zdarzeniu został powiadomiony zakładowy inspektor BHP. Na miejsce skierowano również ekipę dochodzeniowo-śledczą i powiadomiono prokuratora. Oficer dyżurny żorskiej komendy informację o wypadku przekazał również do Państwowej Inspekcji Pracy.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.74 MB)

Pliki do pobrania