Policja Żory: Pijany kierowca furgonetki

1 min czytania

Blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca opla vivaro, który wpadł w miniony weekend w ręce mundurowych. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę dzięki zgłoszeniu innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna odmówił podania danych osobowych i trafił do policyjnego aresztu.

W nocy z soboty na niedzielę oficer dyżurny odebrał telefoniczne zgłoszenie o jadącym ulicą Wodzisławską oplu vivaro, którego kierowca jest najprawdopodobniej pijany. Na miejsce wysłał policyjny patrol, a ten potwierdził, że zgłaszający się nie mylił. Od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu, a urządzenie do badania na zawartość alkoholu wskazało na wynik pozytywny, sięgający blisko 2,5 promila w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna kierujący furgonetką odmówił podania danych osobowych i trafił na komendę, a następnie do policyjnego aresztu. W międzyczasie policjanci ustalili tożsamość mężczyzny. Okazał się nim 27-letni obywatel Ukrainy zamieszkały na terenie naszego miasta.

Mundurowi apelują o rozwagę i zachowanie trzeźwości za kierownicą. Pamiętaj jeśli piłeś NIE JEDŹ!

Komenda Miejska Policji w Żorach,

zory.slaska.policja.gov.pl/k31/informacje/wiadomosci/319947,Pijany-kierowca-furgonetki.html

Autor: krystian