W dniu wczorajszym przed południem policjanci zostali wezwani do interwencji domowej, gdzie według zgłoszenia mężczyzna miał przeżyć chwile załamania, które zagroziły jego życiu. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce, wcześniej jednak musieli spełnić dodatkowe wymagania. Tak wygląda codzienna służba w dobie walki z pandemią COVID-19.

W miniony wtorek dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Żorach otrzymał zgłoszenie o tym, że mężczyzna miał stworzyć zagrożenie dla swojego życia. Po wstępnej weryfikacji zgłoszenia okazało się, że żorzanin objęty jest izolacją domową związaną z możliwością zainfekowania koronawirusem. W takiej sytuacji policjanci zobowiązani są do spełnienia szeregu obostrzeń, w tym założenia specjalnych zestawów ochronnych. Po przyjeździe na miejsce i udzieleniu niezbędnej pomocy zespół pogotowia ratunkowego zabrał mężczyznę do szpitala.

To ludzkie problemy i tragedie, które mogą spotkać każdego. Zdajemy sobie sprawę, iż dla wielu obowiązujące obostrzenia, w tym izolacja i kwarantanna mogą sprawiać trudność w życiu codziennym, lecz przypominamy, iż w sytuacji zaobserwowania niepokojących objawów dotyczących zdrowia psychicznego, takich jak np. utrzymujący się przez długi czas obniżony nastrój czy pogorszenie samopoczucia, warto skontaktować się ze specjalistą. W opisywanej sytuacji dzięki sprawności działania służb ratowniczych na szczęście interwencja dobrze się skończyła.

Każdego dnia dla bezpieczeństwa obywateli policjanci dokonują sprawdzeń w zakresie prawidłowego realizowania obowiązku izolacji i kwarantanny, a także stosowania obowiązkowych masek ochronnych. Zachęcamy jednocześnie do używania aplikacji kwarantanna domowa.